تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تهران بار
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تهران بار

نام فیسبوک تغییر می کند

به گزارش پرتال Verge، فیسبوک قصد دارد هفته آینده نام خود را تغییر دهد.

نام فیسبوک تغییر می کند

به گزارش اسپوتنیک، پرتال ورج به نقل از یک منبع، گفته است که فیس بوک قصد دارد هفته آینده نام خود را تغییر دهد تا تمرکز خود را بر روی ساخت "metaverse" نشان دهد.

رئیس این شبکه اجتماعی مارک زاکربرگ قصد دارد در مورد تغییر نام شرکت در کنفرانس سالانه Facebook Connect، که در 28 اکتبر برگزار می شود بحث کند، اما ممکن است تغییرات زودتر اعلام شود.

به گفته پورتال ورج، در نتیجه تغییر نام تجاری برنامه فیسبوک به یکی از بسیاری از موارد تحت کنترل شرکت مادر تبدیل می شود.

نام جدید کاملاً محرمانه نگه داشته می شود، حتی همه اعضای هیئت مدیره از آن خبر ندارند. گمانه زنی می شود که ممکن است ربطی به "هوریزون" (Horizon) داشته باشد، نام دفتر مجازی که توسط فیسبوک ارائه شده است.

به گفته مارک زاکربرگ رئیس فیس بوک، "Metaverse" فرصت های خوبی را برای افراد حرفه های خلاق، کسانی که مایل به زندگی و کار دور از مرکز شهر هستند و همچنین کسانی که در مناطقی زندگی می کنند که دسترسی به امکانات آموزشی یا تفریحی دارند، فراهم می آورد، محدود شده است.

در ماه آگوست، فیس بوک Horizon Workrooms را معرفی کرد که می تواند از طریق ویدئو کنفرانس یا با استفاده از هدست Oculus VR به آن متصل شود.

شبکه اجتماعی فیس بوک در فوریه سال 2004 توسط دانشجویی به نام مارک زاکربرگ 19 ساله آمریکایی تاسیس شد. دفتر مرکزی آن در منلو پارک (کالیفرنیا) واقع شده است.

فیسبوک همچنین دارای خدمات مسنجر، واتس اپ و اینستاگرام است. زاکربرگ در رتبه سوم ثروتمندترین آمریکایی ها قرار دارد، در اوایل سپتامبر ثروت وی 134.5 میلیارد دلار تخمین زده شد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان