تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تهران بار
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تهران بار

فرانسه ماهواره نظامی پرتاب کرد

فرانسه برای عقب نماندن از رقبای پرقدرتمند خود در حوزه فناوری فضایی، یکشنبه شب یک ماهواره ارتباطاتی نظامی به مدار زمین پرتاب کرده است.

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا از فرانس 24، فرانسه با موفقیت یک ماهواره پیشرفته را به مدار زمین پرتاب کرد که به گونه‌ای طراحی شده است که به همه نیرو‌های مسلح این کشور در سراسر جهان امکان برقراری ارتباط سریع و ایمن را می‌دهد.

"استفان اسپت" سخنگوی نیروی هوایی و فضایی فرانسه گفت: این ماهواره برای مقاومت در برابر تهاجم نظامی از زمین و فضا طراحی شده است.

موشک آریان 5 حامل ماهواره سیراکوز 4 A از کورو در گویان فرانسه به پرواز درآمد و ماهواره پس از 38 دقیقه و 41 ثانیه پس از برخاستن رها شد.

این ماهواره به طوری طراحی شده است که می‌تواند محیط اطراف خود را بررسی کرده و برای فرار از حمله جابه جا شود.

مارک فینو کارشناس اشاعه تسلیحات در مرکز سیاست امنیتی ژنو گفت: این ماهواره همچنین در برابر پالس‌های الکترومغناطیسی ناشی از انفجار هسته‌ای محافظت می‌شود.

فرانسه در اواخر ماه مارس (اوایل فروردین) سال جاری اولین تمرینات نظامی در فضا برای آزمایش توانایی خود در دفاع از ماهواره‌هایش را آغاز کرد و آن‌ها را اولین مانور برای ارتش فرانسه و حتی برای اولین بار در اروپا خواند.

در میان نگرانی‌هایی که کشور‌های رقیب به شدت در فناوری فضایی که به عنوان یک مرز نظامی جدید شناخته می‌شوند، سرمایه‌گذاری می‌کنند، پاریس در سال 2019 یک فرماندهی نیروی فضایی ایجاد کرد.
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر