تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

افتتاح موزه خودروهای تاریخی ایران

ایسنا : موزه خودروهای تاریخی ایران با نمایش لیموزین آب‌طلاکاری شده، رولزرویس سیلور گوست احمدشاه قاجار، فانتوم ۴ ضدگلوله، کالسکه سلطنتی ناصرالدین‌شاه قاجار و نمونه‌های نادر دیگر افتتاح شد.

ساختمان این موزه که بیشتر شبیه پارکینگ خودروهای لوکس تاریخی، منحصربه‌فرد و آنتیک است، بین کیلومتر 10 و 11 جاده مخصوص کرج، انتهای کوچه 25 قرار دارد. ساختمان جدید این موزه را شنبه این هفته پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان با همراهی عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی‌ افتتاح و از لوح موزه رونمایی کردند.

این موزه از سال 1382 با نمایش مجموعه‌ای غنی از خودروهای تاریخی که تا پیش از سال 1357 وارد ایران شده است، راه‌اندازی شده بود، اما ساختمان آن در سال 99 بازسازی و مدرن‌سازی شد. در موزه خودروهای تاریخی، نمونه‌های نادر خودروسازی جهان نگهداری می‌شود؛ از جمله، پیرس آرو لیموزین آب‌طلاکاری‌شده که تنها خودروی حاصل کار مشترک شرکت‌های مرسدس بنز، پورشه و فولکس‌واگن است. سوپر اسپورت‌ها بخش دیگر این مجموعه را تشکیل می‌دهند که از آن جمله، می‌توان به لامبورگینی میورا و کانتاش، فراری سوپر فست 500، بیتزارینی، چند مدل پورشه مدل 356 و پورشه 911 توربو اشاره کرد.

 

 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر