پماد درمان بواسیر
وردپرس 24
پماد درمان بواسیر
وردپرس 24
بست ویکی

رقیب آلمانی تسلا آمد

دنیای اقتصاد : شرکت خودروسازی بی‌ام‌و آلمان، تولید محصول آی۴‌یی درایو ۴۰ و ‌آی‌۴ ام۵۰ را آغاز کرد که چیدمان موتور تک و دوگانه دارند و هدف اصلی آنها رقابت با تسلا و پولستار۲ است.

به گزارش سایپانیوز، قیمت آی4 تک موتور دیفرانسیل عقب بی‌ام‌و از 56هزار و 395 دلار شروع می‌شود که به ازای هر بار شارژ می‌تواند 300 مایل [حدود 500 کیلومتر] بپیماید. تحویل این دو ورژن بی‌ام‌و آی4 از اوایل سال 2022 به بازار آمریکا شروع خواهد شد. تولید انبوه بی‌ام‌و برقی آی4 چهار در کوپه همین شنبه‌ای که گذشت آغاز شد. تولید این خودروی برقی، آغاز فصل جدیدی در راهبردهای برقی‌سازی محصولات در این کمپانی آلمانی و درست در این زمان حساس است که سیاست‌های حکومت‌ها هم گسترش خودروهای بدون آلایندگی است. ساخت و تولید این خودرو در بی‌ام‌و بیشتر برای رقابت با مدل3 تسلا بوده است. تسلا در حیاط خلوت بی‌ام‌و، محبوبیت زیادی به دست آورد و به همین دلیل انتظار می‌رود رقیبی که برای آن تراشیده، در عرصه خودروهای برقی، به یکی از مهم‌ترین محصولات برقی باتری‌دار در دهه پیش‌رو تبدیل شود و اصلا نباید آن را با آی3 هاچ‌بک بی‌ام‌و مقایسه کرد.

محصول آی4، در خط تولید دو طعم اصلی دارد: یکی آی4‌یی درایو40 که ورژن تک موتوره دیفرانسیل عقب است و 335 اسب بخار توان دارد و ورژن دوم آن آی4 ام50 موتور دوگانه دارد که توان آن 469 اسب بخار و گشتاور آن 538 پوند-فوت است و نیروی قوای محرکه به هر چهار چرخ اِعمال می‌شود که در اصطلاح به آن AWD‌ می‌گویند. ورژن دوم این محصول یعنی ام50 زیر4ثانیه از سرعت صفر به 100 می‌رسد در حالی که ‌یی درایو40 به 5/ 5 ثانیه نیاز دارد. قیمت آی4 ام50 از 66هزار و 895 دلار شروع می‌شود.

میلان ندلیکوویچ از اعضای هیات‌مدیره بی‌ام‌و ‌ای‌جی می‌گوید: تا سال 2023 بیش از نیمی از خودروهای تولید شده در کارخانه مونیخ با قوای محرکه برقی خواهند بود. اکثر آنها تمام برقی تولید می‌شوند. کارخانه بی‌ام‌و در مونیخ که اکنون آی4 تولید می‌کند، تقریبا 100 سال عمر دارد.

پیش از آی4، در این کارخانه مونیخ، بی‌ام‌و سری4 گرن کوپه تولید می‌شد. پیتر وبر مدیر کارخانه مونیخ می‌گوید: ما موفق شدیم خودروی جدید را در همان سیستم موجود خود بدون توقف خط تولید یکپارچه‌سازی کنیم. تیم ما و شرکای‌مان کار خیره‌کننده‌ای انجام دادند. سالن بدنه ما نمونه درخشانی از یک سیستم یکپارچه کارآمد، هوشمند و اثربخش است. اکثر فرآیندهای تولید بی‌ام‌و آی4 از سامانه‌های موجود بهره برده است. در سال‌های آتی هم باید منتظر جوانه زدن مدل ‌آی‌ایکس iX باشیم که برعکس آی4 به هیچ عنوان بر پایه هیچ خودروی بنزینی کنونی نخواهد بود. آی‌ایکس از همان طرح روی کاغذ از صفر شروع خواهد کرد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان