تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

نظر یک متخصص تغذیه درباره فواید و مضرات آجیل

آرتیوم لئونوف، متخصص تغذیه، گردو، بادام، پسته و بادام هندی را برای تامین انرژی و عادی سازی عملکرد سیستم قلب و عروقی مفید می داند اما معتقد است آجیل در صورت مصرف نادرست به بدن آسیب می رساند.

نظر یک متخصص تغذیه درباره فواید و مضرات آجیل

به گزارش اسپوتنیک لئونوف، متخصص تغذیه روس گفت: با وجود اینکه آجیل حاوی بسیاری از عناصر ماکرو و میکرو مفید، فیبر و پروتئین است، همچنین حاوی موادی است که آنزیم‌ها را سرکوب می‌کند.

زیاد گردو نخورید
© Fotolia / Yuliiaholovchenko

از سوی دیگر تمام مواد مفید موجود در آجیل در حالت غیرفعال بوده و با نگهدارنده‌های طبیعی محدود شده‌ و هیچ فایده‌ای برای بدن ندارند. اما آب، نگهدارنده های طبیعی را همانطوری که در طبیعت در نظر گرفته خنثی می کند و به این دلیل آجیل ها اگر شش تا هشت ساعت در آب خیسانده شوند برای مصرف مفید هستند. این متخصص تغذیه در پایان گفت: این تنها راه برای به دست آوردن تمام قدرت طبیعت است که در آجیل وجود دارد.

آجیل به مخلوطی از خشکبار گفته می‌شود که بنا بر سلایق و مدل‌های گوناگون، ترکیبات آن فرق می‌کند. آجیل از دیرباز به یکی از نمادهای فرهنگ ایرانی بدل گشته‌است به صورتی که برخی از مراسم سنتی ایرانیان (مانند نوروز و یلدا) تنها با حضور آجیل مفهوم خود را پیدا می‌کنند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان