تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

فرمول‌های ساده برای شیک پوشی آقایان

نه تنها مدل، بلکه انتخاب رنگ لباس نیز معضل بزرگی است که هر یک از ما با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنیم. یکی از چیزهایی که باید هنگام انتخاب رنگ لباس به آن توجه کنیم، رنگ پوست بدنمان است. در واقع رنگ لباسی که به تن می‌کنیم

فرمول‌های ساده برای شیک پوشی آقایان

تحریریه زندگی آنلاین : نه تنها مدل، بلکه انتخاب رنگ لباس نیز معضل بزرگی است که هر یک از ما با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنیم. یکی از چیزهایی که باید هنگام انتخاب رنگ لباس به آن توجه کنیم، رنگ پوست بدنمان است. در واقع رنگ لباسی که به تن می‌کنیم باید با تن پوستمان هماهنگی داشته باشد، در غیر این صورت ظاهری مرده و کسل کننده خواهیم داشت. اگر می‌خواهید بدانید که چه رنگ لباسی به پوست شما می‌آید، در ادامه مطلب همراهمان باشید.

 بیشتربخوانید:

ساده ترین قوانین شیک پوشی برای خانم ها و آقایان

ست کردن رنگ لباس با رنگ پوست آقایان

پوست روشن

اگر پوست روشنی دارید، باید به کمک لباس به ظاهرتان رنگ دهید. در واقع رنگ‌هایی که با پوست شما تضاد و کنتراست ایجاد می‌کنند، بهترین انتخاب برایتان خواهد بود.

 

این رنگ‌ها را بپوشید:

رنگ‌های تیره‌ای مانند خاکستری، قهوه‌ای، جیگری، سبز، سرمه‌ای و آبی تیره با رنگ پوست شما هماهنگی زیبایی ایجاد می‌کند.

 

از این رنگ‌ها نپوشید:

از آنجا که پوست شما روشن است، اگر لباس‌هایی روشن یا به رنگ‌های پاستلی بپوشید، بی‌روح و کسل کننده به نظر خواهید رسید. این موضوع در مورد رنگ‌های خنثی مانند کرم، سفید، بژ و ... نیز صادق است، بنابراین بهتر است که به دنبال تونالیته های تیره‌تر آنها مانند شتری، خاکی یا طوسی تیره به تن کنید. البته منظور ما این نیست که به کل دور رنگ‌های روشن را خط بکشید، بلکه شما باید چنین رنگ‌هایی را با رنگ‌های تیره‌تر ترکیب کنید تا به ظاهرتان جذابیت بخشد.

 

پوست سبزه و معمولی

آقایانی که پوست سبزه یا معمولی دارند، دستشان در انتخاب رنگ لباس بازتر است. از آنجا که پوست آنها، برخلاف پوست‌های روشن، گرم است، با رنگ‌های بیشتری ست می‌شود.

 بیشتر بخوانید:

اصول ست کردن لباس

 

 

این رنگ‌ها را بپوشید:

اگرچه اکثر رنگ‌ها به تن پوست شما می‌آید، اما پیشنهاد ما این است که یا رنگ‌های کمی روشن‌تر یا کمی تیره‌تر از رنگ پوستتان به تن کنید. به‌عنوان مثال به جای رنگ شنی گرم، رنگ بژ روشن را انتخاب کنید یا به جای پیراهن مردانه با رنگ موشی سراغ رنگ بنفش بروید. در روزهای گرم سال نیز رنگ سفید می‌تواند بهترین انتخاب برایتان باشد.

 

این رنگ‌ها را نپوشید:

از آنجایی‌که پوست شما تن زرد یا سبز دارد، بهتر است از رنگ‌هایی که این دو رنگ را در خود دارند، خودداری کنید. رنگ‌هایی که درست مشابه رنگ پوست شما است مثل سبز زیتونی، زرد خردلی، سبز پسته‌ای و کاراملی را، به‌ویژه در موقعیت‌های رسمی نپوشید، این رنگ‌ها شما را برهنه نشان می‌دهند. اگر پوستی برنزه دارید، می‌توانید سر تا پا سفید یا رنگ‌های پاستلی به تن کنید.

 

 پوست تیره

آقایانی که پوست تیره‌ای دارند، درست مانند پوست‌های سبزه، دستشان در انتخاب باز است.

 

این رنگ‌ها را بپوشید:

خوشبختانه آقایانی که این رنگ پوست را دارند هیچ محدودیتی در انتخاب رنگ لباس ندارند، به‌عنوان مثال آنها می‌توانند رنگ‌های سبز آبی یا آبی فیروزه‌ای را به تن کنند، تنها چیزی که باید به آن توجه کنند این است که میان رنگ لباس‌هایشان تعادل برقرار کنند.

 

 این رنگ‌ها را نپوشید:

قهوه‌ای یکی از رنگ‌هایی ست که باید از آن پرهیز کنید. همانطور که رنگ‌های روشن با پوست‌های روشن جور در نمی‌آید، رنگ قهوه‌ای نیز به دلیل شباهتی که به رنگ پوست شما دارد، گزینه مناسبی نخواهد بود. اگرچه مشکی و سرمه‌ای دو رنگی ست که بیش از همه در کمد لباس آقایان یافت می‌شود، اما بهتر است که استفاده از آنها را به حداقل برسانید.

 

رنگ‌های مناسب فصل سرد را بشناسید

  برای انتخاب رنگ لباس در فصل‌های سرد سال از رنگ‌های گرم استفاده کنید.

 

 ترکیب رنگ‌های مشکی و خاکستری

طوسی (خاکستری) از ترکیب رنگ مشکی و سفید تشکیل شده و رنگی خنثی است. یعنی نه رنگ گرم و نه رنگ سرد است. خاصیت رنگ طوسی هم این است که می‌تواند در کنار تمامی رنگ‌ها قرار بگیرد و ست زیبایی را ایجاد کند. همچنین رنگ مشکی رنگ خیره کننده و سنگینی است. ترکیب این دو رنگ می‌تواند از جذابیت ویژه‌ای برخوردار باشد در صورتی که با ترکیب درستی ست شود.

این رنگ‌ها که همیشه و در بیشتر نقاط دنیا در زمستان و پاییز دیده می‌شوند و از رنگ‌های محبوب اکثر افراد است. این دو رنگ جزء رنگ‌های تیره حساب می‌شوند.  این دو رنگ وقتی کنار هم قرار می‌گیرند ترکیب رنگی سنگینی را به وجود می‌آورند که بهتر است بیشتر برای فصل‌های سرد مثل پاییز و زمستان در لباس‌هایتان از آن‌ها استفاده کنید.  اکثر افراد چه آنهایی پوست روشن دارند و چه آنهایی که پوست تیره دارند می‌توانند از آن استفاده کنند. البته در افرادی که مو و چشمان مشکی دارند زیبایی و جذابیت فوق‌العاده‌ای دارد.

 بیشتربخوانید:

شیک پوشی با دانستن چند نکته ساده

 

 

فصل زمستان خاکستری و آبی تیره بپوشید

هر شخص سلیقه خاص خودش را دارد و می‌تواند هر رنگی که دوست دارد را بپوشد اما بد نیست از رنگ‌های زمستانی در استایل زمستانی خود استفاده کنید.

آبی تیره و خاکستری می‌تواند جذابیت متفاوتی را در ست لباس‌های پاییزی و زمستانی برای شما به وجود آورد. این رنگ‌ها از مناسب‌ترین و پرطرفدارترین رنگ‌ها برای فصل سرد زمستان هستند.

 

قرمز و نارنجی زیباترین رنگ‌های پاییزی

قرمز و نارنجی از رنگ‌های گرمی هستند که طراحان لباس برای لباس‌های پاییزه پیشنهاد می‌کنند. قرمز و نارنجی جزء رنگ‌های فصل زمستان هستند که با پوشیدن آن حس خوشایندی را به آدم می‌دهند. چرا که همرنگ برگ‌های پاییزی هستند و حال و هوای پاییزی دارند. رنگ قرمز فوق‌العاده جذاب است و با رنگ‌های مشکی و سرمه‌ای ست می‌شود، در فصل پاییز می‌توانید با یک مانتو پاییزه یا یک پلیور قرمز یا نارنجی‌رنگ حسابی خوش‌تیپ و جذاب شوید.

قرمز تند برای افرادی که دارای پوست سفید و روشن هستند مناسب‌تر است.  افرادی که دارای پوست کمی تیره یا گندمی هستند توصیه می‌شود از قرمزهایی که نه خیلی تند و نه خیلی تیره هستند استفاده کنند. در واقع طیفی بین قرمز تیره و روشن برای آن‌ها مناسب‌تر است.  افرادی که پوستی تیره دارند رنگ قرمز جیگری مناسب‌ترین رنگ برای آنها از بین طیف رنگ‌های قرمز می‌باشد.

 

طیف رنگ سبز از مناسب‌ترین رنگ‌های فصل زمستان

طیف رنگی سبز زمردی تا سبز تیره هم گزینه‌های مناسبی برای پدید آوردن یک ست زیبای پاییزی و زمستانی هستند.

سبز زیتونی

کافی است یک‌بار از این رنگ در لباس‌های خود استفاده کنید تا متوجه شوید این رنگ تا چه اندازه با پوشش شما و فصل‌های سرد سازگار است. این رنگ در بسیاری از مجموعه‌های پاییز و زمستان طراحان مشهور استفاده شده است و می‌توان آن را به راحتی با زردها، سبزها، قهوه‌ای‌ها و ارغوانی و مشکی ست کرد.

 

یشمی و زمردی

یشمی و زمردی دو تناژ نزدیک به هم و از زیرمجموعه رنگ سبز هستند. این رنگ‌ها نماینده اشرافی، استطاعت مالی و قدرتمندی هستند. گاهی اوقات این رنگ مورد استفاده آقایانی قرار می‌گیرد که سعی دارند روی بقیه نفوذ پیدا کنند. در صورتی که زمردی با طلایی ترکیب شود، تأثیرگذاری آن دوچندان خواهد شد.

 پوشیدن این رنگ‌ها بیشتر در فصل‌های سرد سال می‌باشد.

 

بنفش

طیف رنگ‌های بنفش طرفداران زیادی در پاییز پیدا کرده است. برای افرادی که پوست و موهای روشن دارند علاوه بر مشکی بنفش نیز جذابیت خاصی دارد. بنفش با خاکستری به‌خوبی ست می‌شود.

 بنفش مخملی رنگی است که با ته رنگ سرخابی بیشتر موردپسند خانم‌های مشکل‌پسند قرار گرفته است. این رنگ از تیرگی کمتری نسبت به بنفش برخوردار است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان