تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

چند می‌گیری چهره‌ات را به ربات بفروشی؟

ایسنا نوشت: یک شرکت فناوری به هر داوطلبی که حاضر باشد چهره خود را برای تعبیه روی ربات‌هایی که تا سال ۲۰۲۳ در هتل‌ها، مراکز خرید و فرودگاه‌ها به کار گرفته خواهند شد، بفروشد، ۱۵۰ هزار پوند پرداخت می‌کند.

چند می‌گیری چهره‌ات را به ربات بفروشی؟

شرکت "پروموبات"(Promobot) یک شرکت سازنده ربات مستقر در نیویورک آمریکا است که به ساخت ربات‌های انسان‌نما با شکل و شمایلی طبیعی و واقعی و شاید حتی ترسناک مشهور است.

این شرکت اکنون به دنبال فردی است که چهره‌ای مهربان و دوستانه دارند تا با خریداری حق امتیاز چهره این افراد، از آن در ربات‌ها استفاده نماید. این شرکت مبلغ 150 هزار پوند معادل 200 هزار دلار را به هر داوطلب شجاعی که حاضر باشد برای همیشه حق استفاده از چهره خود را بفروشد، پرداخت می‌کند.

ایده قرض دادن یا فروختن چهره خود به یک ربات ممکن است شبیه به داستان یک قسمت از سریال "آینه سیاه"(Black Mirror) باشد، اما به زودی می‌تواند به واقعیت تبدیل شود، چرا که شرکت "پروموبات" به دنبال چهره‌هایی برای ربات‌های انسان‌نمای بعدی خود است که از سال 2023 در هتل‌ها، مراکز خرید و فرودگاه‌ها مشغول به کار خواهند شد.

ربات‌های این شرکت در حال حاضر در 43 کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند و در طیف وسیعی از نقش‌ها از جمله مدیر، سخنران، مشاور، راهنما و دربان کار می‌کنند.

این شرکت می‌گوید: شرکت ما در حال توسعه فناوری‌هایی در زمینه تشخیص چهره، گفتار، ناوبری خودکار، هوش مصنوعی و سایر زمینه‌های رباتیک است و از سال 2019، ما به طور فعال ربات‌های انسان‌نما را به بازار عرضه می‌کنیم.

این شرکت می‌افزاید: مشتریان جدید ما می‌خواهند پروژه‌ای در مقیاس بزرگ راه‌اندازی کنند و ما باید برای جلوگیری از مشکلات قانونی، حق امتیاز استفاده از چهره اشخاص را برای ربات‌های جدید خود بخریم.

اکنون این شرکت فناوری در جدیدترین کمپین خود به دنبال فردی با چهره‌ای مهربان و دوستانه است تا برای صورت یک دستیار رباتیک انسان‌نما استفاده شود.

این ربات توسط یک شرکت آمریکایی که نامش فاش نشده، سفارش داده شده است و قرار است در فرودگاه‌ها، مراکز خرید و فروشگاه‌های خرده فروشی در سراسر آمریکای شمالی و خاورمیانه مورد استفاده قرار گیرد.

"پروموبات" می‌گوید: این ربات با ظاهری جدید در سال 2023 فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و چهره یک فرد منتخب به صورت این ربات اضافه خواهد شد.

در واقع تنها شرط برای داوطلب شدن، همان چیزی است که این شرکت گفته، یعنی داشتن چهره‌ای "مهربان و دوستانه" و این یعنی افراد با هر جنسیت و سنی قادر به شرکت در این کمپین خواهند بود.

"پروموبات" نگفته است که چرا به دنبال استفاده از یک چهره واقعی به جای انتخاب یک چهره رایانه‌ای مانند ربات انسان‌نمای معروف "سوفیا" است.

البته این اولین باری نیست که یک شرکت تولیدکننده ربات پیشنهاد می‌کند به کسی برای فروش چهره‌اش پول می‌پردازد. در سال 2019 یک شرکت رباتیک ناشناس به یک داوطلب برای استفاده از چهره‌اش 100 هزار پوند پرداخت کرد.

در آن زمان "کیت دولین" یک متخصص هوش مصنوعی و رباتیک این سوال را مطرح کرد که چرا از یک چهره واقعی برای ربات استفاده می‌شود. او گفت: من نمی‌توانم بفهمم که چرا به یک چهره واقعی انسانی نیاز است.

47233

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان