تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

اصفهان در بهترین وضعیت کرونایی

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: اصفهان به بهترین وضعیت کرونایی رسید و در حال حاضر ۵ شهرستان برخوار، بوئین میاندشت، تیران، خور، دهاقان در وضعیت آبی و مابقی شهرستان ها دروضعیت زرد قرار دارند.

اصفهان در بهترین وضعیت کرونایی

پژمان عقدک در گفت‌وگو با خبرنگار خبرآنلاین اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، اصفهان به بهترین وضعیت کرونایی رسید و در حال حاضر 5 شهرستان برخوار، بوئین میاندشت، تیران، خور، دهاقان در وضعیت آبی و مابقی شهرستان ها دروضعیت زرد قرار دارند.

وی افزود: بر اساس آخرین وضعیت رنگ‌بندی کرونا استان اصفهان در بهترین وضعیت قرار داریم و شاخ پیک پنجم در حال فروریزی است؛ همچنین وارد پیک ششم کرونا نشدیم که عواملی مانند واکسیناسیون و مراقبت های بهداشتی در رسیدن به این نقطه موثر بوده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به دریافت واکسن در استان اصفهان گفت: تاکنون 78.16 درصد جامعه دز اول و63.68 درصد هم دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند و به 73 درصد دانش آموزان هم دز نخست و 51.60 درصد هم دز دوم واکسن کرونا تزریق شده است.

وی گفت: تاکنون 55 درصد هزار و 712 زن باردار در اصفهان دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند و 11 هزار و 825 نفر هم دز دوم تزریق شده است. در استان اصفهان 7.10 درصد جامعه هم دز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

عقدک ضمن تشکر از تمام ادارات که در طرح شهدای سلامت از اول آذرماه به مدت 20 روز شرکت کردند، بیان کرد: امیدواریم در پایان این طرح به شاخص مورد نظر که رسیدن به ایمنی 85درصدی جامعه است، دست یابیم.

وی گریزی هم به سویه شناسایی شده کرونا در آفریقای جنوبی داشت و گفت: تاکنون این سویه در کشور و استان ما گزارش نشده است و با توجه به مقاوم بودن این سویه نسبت به واکسن باید مراقبت های شدید برای ورود به کشور انجام شود چراکه قابلیت و سرعت انتشار این ویروس و بالتبع مرگ و میر ناشی از آن بالاست و نیاز است که قرنطینه و انجام دو تست تشخیصی در دستور کار افرادی که وارد کشور می شوند قرار گیرد وگرنه دوباره به نقطه اول برمی گردیم.

46

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان