تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

افزایش مبتلایان به کرونا در انگلیس

وزرات بهداشت انگلیس اعلام کرد به شمار مبتلایان قطعی به کرونا در انگلیس در دو روز گذشته حدود صد هزار نفر افزوده شده که در ۳۵ روز اخیر بی سابقه بوده است.

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما از لندن؛ وزرات بهداشت و رفاه اجتماعی انگلیس اعلام کرد: در شبانه روز گذشته 39 هزار 567 نفر دیگر در این کشور به ویروس کرونا آلوده شدند و شمار مبتلایان به 10 میلیون 110 هزار و هزار و 408 رسید.

به شمار مبتلایان قطعی به کرونا در انگلیس در دو روز اخیر حدود صد هزار نفر افزوده شده که در 35 روز اخیر بی سابقه بوده است. گزارش‌های وزارت بهداشت و رفاه اجتماعی انگلیس نشان می‌دهد این کشور با جمعیت حدود 67 میلیون نفری پس از کشور‌های پر جمعیتی همچون آمریکا، هند و برزیل، دارای بیش‌ترین مبتلایان به کووید در جهان است.

براساس اطلاعیه وزارت بهداشت و رفاه اجتماعی انگلیس، در 24 ساعت اخیر همچنین 131 نفر دیگر در این کشور قربانی کووید شدند و بدین ترتیب، شمار جان باختگان کرونا در انگلیس به روایت دولت به 144 هزار و 724 نفر رسید.

دولت انگلیس فقط افرادی را که تا 28 روز پس از ابتلا به کووید 19 جان ببازند، قربانی کرونا محسوب می‌کند. مرکز ملی آمار انگلیس در تازه‌ترین گزارش اعلام کرد 168 هزار گواهی فوت در این کشور، به علت ابتلا به کووید 19 صادر شده است.

گفتنی است شناسایی سویه جدید ویروس کرونا در آفریقای جنوبی موجب شد انگلیس حریم هوایی خود را به روی هواپیما‌های هفت کشور در جنوب آفریقا ببندد و از افرادی که پیش‌تر از این کشور‌ها امده اند بخواهد ضمن انجام ازمایش کرونا خود را قرنطینه کنند.

به گفته ویروس شناسان سویه جدید که با نام علمی «بی. یک. یک 529» معرفی شده است سرعت انتشارش حدود چهار برابر سویه دلتا اعلام شده که ممکن است از کمند واکسن هم بگریزد.

تاکنون سه مبتلای قطعی به ویروس جهش یافته جدید به نام «اومیکرون» در انگلیس شناسایی شده است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان