تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

معاون علوم پزشکی گیلان:

فروش اینترنتی دارو ممنوع است

معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه فروش اینترنتی دارو ممنوع است، گفت: دارو‌هایی که از طریق اینترنتی به فروش می‌رسند به علت عدم نظارت ممکن است تاریخ مصرف گذشته و یا تقلبی باشند.

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، دکتر سید مهدی موسوی در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به اهمیت و نقش دارو در سلامت جامعه، اظهار کرد: ارائه دارو از طریق شبکه‌های مجازی و سایت‌های اینترنتی ممنوع می‌باشد.

وی با بیان اینکه دارو‌هایی که از طریق اینترنتی به فروش می‌رسند به علت عدم نظارت ممکن است تاریخ مصرف گذشته و یا تقلبی باشند، گفت: این امر موجب به مخاطره افتادن سلامت مصرف کننده می‌شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: برخی از این دارو‌ها با عناوین فریبنده مانند دارو‌های لاغری، چاقی و... حاوی مواد مخدر می‌باشند و بسیاری نیز قاچاق بوده و به علت عدم رعایت شرایط مناسب حمل و نقل و انبار، احتمال دارد دچار تغییرات شیمیایی نامناسب شده که نه تنها کمکی به رفع مشکل بیماران نمی‌کند، بلکه بروز مشکلات جسمی بیشتری را موجب خواهد شد.

موسوی یادآور شد: توجه به این نکته که فروش اینترنتی دارو غیر قانونی می‌باشد، الزامی است و مطابق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مصداق کالای قاچاق محسوب می‌شود.
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان