جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید
جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید

معرفی بهترین نایلون گلخانه در فصل سرما

انتخاب بهترین نایلون گلخانه در فصل سرما، کار خیلی سختی نیست، فقط نیازمند کمی اطلاعات است. ما انواع پوشش‌ها را برای گلخانه داریم و هر کدام فواید و کاربردهای خاص خود را دارد. در ادامه به معرفی بهترین پلاستیک گلخانه ای در فصل سرما می‌پردازیم.

معرفی بهترین نایلون گلخانه در فصل سرما

مزیت نایلون گلخانه ای

امروزه به دو دلیل، ‏از نایلون گلخانه‌ای (پلی اتیلن) استفاده می‌شود‎ :‎‏این پلاستیک را می‌توان روی اسکلت‌های دائمی گلخانه به کار برد، که باعث صرفه جویی قابل ‏ملاحظه‌ای، در مقایسه با هزینه‌های گلخانه‌های شیشه‌ای است.

 حتی امکان قرار دادن این نایلون‌ها روی ‏اسکلت‌های کم دوام، نظیر آن‌هایی است که در گلخانه‌های کوآنست به کار می روند، وجود دارد. لازم به ذکر است که هزینه حرارتی این گلخانه‌ها، در مقایسه با گلخانه‌های یک لایه‌ای یا گلخانه های‎ FRP ‎به ‏میزان 40 درصد پایین تر است. همین امر موجب می‌شود، تقاضا برای استفاده از نایلون‌های گلخانه نسبت به گلخانه‌های شیشه‌ای بالا تر رود.

بهترین نوع پوشش‌ های گلخانه ای

موارد زیادی وجود دارد که برکیفیت انواع پوشش در گلخانه تاثیر می‌گذارد. اما بهترین پوشش گلخانه دارای چه ویژگی‌هایی است؟

بهترین پوشش گلخانه پوششی است که بتواند، نور را به خوبی از خود عبور دهد. این پوشش باید بتواند از اتلاف انرژی و گرما جلوگیری کند و از طرفی باید بتواند گلخانه را از تغییرات دمایی و جوی، مانند تغییر رطوبت، تغییر دمای هوا، شرایط‌های بارش و… حفظ کند.

برای پوشاندن سطح و اسکلت گلخانه می‌توان از انواع پوشش گلخانه استفاده کرد. اگر بخواهیم این پوشش‌ها را بر اساس میزان عبور دسته بندی کنیم، می‌توانیم بگوییم که کاورهای مختلف بین هفتاد و هشتاد الی نود و سه درصد از نور را از خود عبور می‌دهند.

 انتخاب نوع پوشش دهنده بر اساس نور باید با نیاز به نور گیاه همخوانی داشته باشد. در برخی از گیاهان کمبود نور مانع رشد می‌شود و در برخی از گیاهان (گیاهان زمستانی) زیاد بودن نور باعث خشک شدن و پژمردگی گیاهان می‌شود. به همین علت تنظیم نور در گلخانه بسیار مهم است.

معرفی بهترین نایلون گلخانه در فصل سرما

بهترین پوشش گلخانه در فصل های سرد سال

از آن جایی که در این شیوه قرار نیست که پلاستیک در برابر انواع بادهای قوی مقاومت نشان دهد و یا اقدام به افزایش پایداری ساختار گلخانه کند، باید از پلاستیکی برای دوپوش کردن گلخانه استفاده کنید که نسبت به انواع دیگر، ضخامت کم‌تری داشته باشد. همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که این نوع از پلاستیک‌ها نیازی به افزودنی‌های مختلف ندارند و به همین دلیل نیز هزینه‌ی خرید آن‌ها کم‌تر از انواع دیگر پلاستیک گلخانه است.

همانطور که می‌دانید، ساختار گلخانه به نحوی است که برای گرمایش آن، انتخاب سیستمی که بتواند گرما را به طور یکنواخت پخش کند، بسیار مهم است. با توجه به این موضوع، دوپوش کردن گلخانه باید به نحوی صورت گیرد که تمامی بخش‌های گلخانه از ورود سرما در امان باشند. متأسفانه برخی از افراد تصور می‌کنند که دوپوش کردن سقف گلخانه، به تنهایی کافی است. حال آن که سرما از بخش‌ها دیگر نیز می‌تواند نفوذ کند، با توجه به نکات ذکر شده نیاز است که هم سقف و هم دیواره‌ها دوپوش شوند. در زیر به بررسی دوپوش کردن این دو مورد می‌پردازیم.

دوپوش کردن سقف

سقف یکی از بخش‌های مهم گلخانه است. در حقیقت اهمیت این بخش برای گلخانه‌هایی که در مناطق سردسیر واقع شده‌اند، بیشتر از مناطق دیگر است، چرا که سقف گلخانه‌ها در چنین مناطقی باید بتواند وزن برف و باران زیادی را تحمل کند. نکته‌ای که باید در دوپوش کردن سقف به آن توجه داشته باشید آن است که دوپوش کردن سقف نباید با هدف افزایش میزان پایداری سقف باشد، چرا که پلاستیکی که برای دوپوش کردن به کار گرفته می‌شود، معمولا ضخامت زیادی ندارد. برای دوپوش کردن سقف، رول پلاستیک را در جهت عمودی آهن‌های سقف بچرخانید. همچنین در صورتی که با هرگونه برآمدگی در پلاستیک مواجه شدید می‌توانید با استفاده از منگنه، قسمت مذکور را به لایه‌ی پایینی منگنه کنید.

دوپوش کردن دیواره

برای آن که بتوانید دیواره‌ی گلخانه را دوپوش کنید، باید از پنجره‌های دولایه الگوبرداری کنید. اگر توجه کرده باشید، در این نوع از پنجره‌ها میان دو لایه‌ی موجود، یک فاصله‌ی خالی وجود دارد که مانند عایق کار می‌کند. اعمال چنین سیستمی برای دوپوش کردن دیواره گلخانه، باعث می‌شود تا گرمای گلخانه‌ی شما تضمین شود. برای انجام این کار کافی است که بین 15 تا 20 سانتی‌متر از دیواره‌ها فاصله گرفته و لوله یا مفتول بزرگی را به ارتفاع دیواره گلخانه و در طرفین هر دیوار قرار دهید. از محکم بودن محل قرارگیری میله، مطمئن شوید. پلاستیک را جهت دوپوش کردن گلخانه، دور تا دور این میله‌ها و در جهت کلی گلخانه بچرخانید تا گلخانه‌ی خود را به طور کامل دوپوش کنید.

«نایلون (پلاستیک) گلخانه یکی از پرفروش‌ترین نایلون‌های کشاورزی است که تحول شگرفی در تولید محصولات گیاهی ایجاد کرده است. اهمیت اصلی این محصول در این است که امکان تولید محصولات خارج از فصل را در گلخانه‌ها فراهم کرده است. علاوه بر این، تولید عمده و کیفیت عالی، باعث شده است که خرید نایلون گلخانه با اقبال زیادی از طرف تولیدکنندگان محصولات کشاورزی روبه رو شود. این محصول، با مواد اولیه درجه یک و درجه دو قابل تولید بوده و نسبت به تمام شرایط محیطی مقاوم است. همچنین نسبت به تورم و گرانی‌ها قیمت نایلون گلخانه همیشه برای مصرف‌کننده‌ها به صرفه است.»

معرفی بهترین نایلون گلخانه در فصل سرما

انواع پوشش های گلخانه ای برای گلخانه و جود دارد. اما امروزه همه میدانند که نایلون گلخانه مناسب‌ترین پوشش برای گلخانه است. زیرا در درجه اول از لحاظ اقتصادی به صرفه‌تر است و مهم تر از آن اضافه کردن انواع افزودنی های کاربردی به پلاستیک گلخانه است. پلاستیک گلخانه را میتوان برا ی انواع گلخانه هایی که در مکان های جغرافیایی مختلف با شرایط آب هوایی های مختلف قرار دارد تولید کرد، قیمت نایلون گلخانه هم مثل سایر نایلون های عریض به علت نوع افزودنی، ابعاد، اندازه و وزن نایلون گلخانه قابل تغییر است و به صورت یک اندازه ثابت،معمولا تولید و به فروش نمی‌رسد. معمولا نیاز و سفارش هر مشتری با مشتری دیگر برای خرید نایلون گلخانه متفاوت است؛ به همین علت با اندازه های ثابت معمولا تولید نمی‌شود.

الان که متوجه شدید، در فصل سرما بهترین نایلون گلخانه، با هزینه کم کدام است ،خیلی راحت می‌توانید با استفاده از تولید کنندگان و تامین کنندگان معتبری که در سر تا سر ایران وجود دارد تماس بگیرید و نایلون گلخانه‌ای خود را سفارش دهید. توجه داشته باشید بهترین پلاستیک گلخانه در فصل سرما نایلون دوپوش گلخانه‌ای است. معمولا در این فصل‌ها، تولید کنندگان معتبر فروش ویژه‌های فوق‌العاده‌ای را تدارک می‌بینند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان