تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

کشف اسکلت مرد ۲۰۰۰ ساله با کیف چرمی در ایتالیا!

در سال ۷۹ پس از میلاد کوه وزوویوس شروع به فوران کرد و باعث ترس مردم منطقه شد. به طوری‌که ساکنین برای نجات جان خود با کمک کشتی از محل حادثه فرار کردند، اما برخی از افراد نتوانستند جان خود را نجات دهند و درگذشتند.

به گزارش «تابناک» به نقل از باشگاه خبرنگاران به نقل از اسکای نیوز، براساس گزارش‌ها، به تازگی باستان شناسان ایتالیایی اسکلت مردی بین 40 تا 45 ساله را در نزدیکی شهر هرکولانیوم کشف کردند. طبق بررسی‌های انجام شده، این مرد در حالی که سعی داشت از مواد مذاب آتشفشان وزوویوس و گاز‌های سمی فرار کند؛ کشته شد. به گفته محققان مرد قبل از مرگ صورت خود را به سمت بالا نگه داشته بود، زیرا گاز‌های مرگبار او را احاطه کرده بودند.

فرانچسکو سرانو، باستان شناس ایتالیایی، در همین راستا گفت:"کسانی که در این مکان پیدا شدند، صورتشان به سمت پایین بود، اما صاحب اسکلت در تلاش بود تا کشتی‌ را پیدا کند. به گفته دانشمندان، این مرد به احتمال زیاد بلافاصله پس از برخورد مواد مذاب و گازی که دمای آن به 500 درجه سانتیگراد رسیده بود،جان خود را از دست داد."

پیر پائولو پترون، زیست شناس توضیح می‌دهد که وقتی دما به 500 درجه سانتیگراد می‌رسد، خون و مغز در حالت جوشیدن قرار می‌گیرند در حالی که گوشت انسان تبخیر می‌شود و سپس فقط استخوان‌هایی باقی می‌مانند که نمی‌سوزند مگر اینکه دما به 1000 درجه سانتیگراد برسد.

بررسی‌های علمی حاکی از آن است که متوفی چیزی شبیه به کیف چرمی به همراه داشته و داخل آن جعبه چوبی حاوی انگشتر بوده است. این اسکلت در اکتبر سال گذشته کشف و جزئیات آن در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام شد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان