جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید
جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید

العامری: به چالش کشیدن انتخابات عراق ادامه دارد

ایرنا نوشت:«هادی العامری» رهبر «ائتلاف الفتح» عراق دریک نشست خبری تاکید کرد که روند به چالش کشیدن نتیجه انتخابات پارلمانی ادامه خواهد یافت.

العامری: به چالش کشیدن انتخابات عراق ادامه دارد

به گزارش شبکه خبری «المیادین» العامری در مورد برگزاری انتخابات اخیر عراق گفت: ترس ما از تقلب در این انتخابات تصادفی نبود و از ابتدا از دستکاری الکترونیکی نتایج نگرانی داشتیم زیرا تجربه سال 2018 را هنوز از خاطر نبرده ایم.

وی افزود: ما بر تسریع در برگزاری انتخابات تاکید می‌کردیم و معتقد بودیم که این یک گام به جلو است، اما آنطور که می‌خواستیم نشد و کمیسیون آمادگی برگزاری انتخابات را نداشت.

العامری گفت: آنچه اتفاق افتاد نشان دهنده سردرگمی و ناتوانی کمیسیون در مدیریت این انتخابات سرنوشت ساز بود و این کمیسیون مرتکب تخلفات قانونی و فنی در خصوص اعلام نتایج شد و هیچ گزارشی در مورد دستگاه های انتخاباتی به مجلس نمایندگان ارائه نکرده است.

وی افزود: بین نوارهای انتخاباتی که در اختیار کاندیداها قرار گرفته و آنچه که با نتائج اعلام شده است تفاوت زیادی وجود دارد.

رئیس ائتلاف الفتح ادامه داد: روند به چالش کشیدن نتایج انتخابات ادامه دارد و ما به شکایت خود در دادگاه فدرال در مورد نتایج انتخابات ادامه می دهیم و از آن عقب نشینی نمی کنیم.

کمیسیون مستقل انتخابات عراق نتایج انتخابات پارلمانی اخیر را با تاکید بر تغییر 5 کرسی نسبت به نتایج اعلامی اولیه اعلام و تایید کرد که تایید نهایی را دادگاه فدرال عراق باید انجام دهد.

این کمیسیون تاکید کرد که نتایج بعد از بررسی همه شکایت ها و اعتراضات اعلام شده است اما دادگاه فدرال عراق باید تایید نهایی آن را انجام دهد.

311311

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان