جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید
جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید

بیانیه مشترک ریاض و مسقط درباره مسائل منطقه

محمد بن سلمان امروز، سه‌شنبه وارد امارات شد، این در حالی است که محمد بن سلمان بعد از دیدار سلطان عمان در پایان سفرش گفت: مذاکراتی که داشتیم تاکیدی بر استحکام روابط برادرانه بین کشور‌های ما بود.

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، به نقل از العین الاخباریه، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در سفری که نشان‌دهنده روابط برادرانه تاریخی و مشارکت استراتژیک بین دو کشور است، وارد ابوظبی شد.

این سفر از اهمیت خاصی با توجه به ویژگی روابط بین دو کشور برخوردار است.

این در حالی است که بن سلمان در پیامی به هیثم بن طارق، سلطان عمان بعد از پایان سفرش به مسقط اشاره کرد: ما تمایل مشترکی به تعمیق همکاری بین دو کشور در تمام زمینه‌ها داریم.

او همچنین اشاره کرد: ما تمایل یکسانی در قبال تقویت امنیت و ثبات منطقه داریم.

ولیعهد عربستان عنوان کرد: هنگام ترک این کشور برادر به دلیل حسن میزبانی و ضیافت کریمانه از شمال کمال امتنان و تشکر را دارم.

عربستان و عمان در پایان این سفر بیانیه مشترکی را منتشر و بر مضامین اعلامیه العلا و لزوم تلاش مضاعف برای تکمیل ما بقی گام‌ها طبق جدول زمانی مشخص تاکید کردند.

در این بیانیه بر ادامه تلاش‌ها جهت ایجاد راه حل سیاسی فراگیر برای بحران یمن تاکید شد.

همچنین دو طرف بر اجرای اصلاحات فراگیر برای عبور لبنان از بحران و "اینکه جایگاهی برای اقدامات تروریستی و جنایتکارانه نباشد که امنیت و ثبات منطقه را از بین ببرد" تاکید کردند.

در این بیانیه مشترک همچنین بر لزوم حمایت از امنیت و ثبات در افغانستان تاکید شد و اینکه این کشور تبدیل به پناهگاه‌های امن برای تروریست‌ها نشود.

در این بیانیه از افتتاح جاده بین عمان و عربستان استقبال شد.
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان