جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید
جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید

ماینرها با سقوط آزاد بیت‌کوین مقابله کردند؟

ماینرهای بیت‌کوین با توجه به اتفاقات چند ماه اخیر سال بسیار سختی را پشت سر گذاشته‌اند. با این حال بهبود یافتند و توانستند ثبات پیدا کنند اما در ماه نوامبر حتی ماینرها هم نتوانستند با اثرات افت بازار مبارزه کنند.

ماینرها با سقوط آزاد بیت‌کوین مقابله کردند؟

به گزارش ایسنا به نقل از بیت‌کوین نیوز، همانطور که همه ما می‌دانیم، بازار در 30 روز گذشته ضربه بزرگی را متحمل شد و بیت‌کوین 25 درصد سقوط کرد و سرمایه‌گذاران با ضرر مواجه شدند اما آنها در این ضرر تنها نبودند زیرا ماینرها در وضعیتی به همان اندازه بد قرار گرفتند.

چندین مجموعه استخراج بیت‌کوین علیرغم افزایش قابلیت‌های تولید خود در این ماه شاهد کاهش نرخ استخراج خود بودند؛ بیت فارمز (Bitfarms) یکی از این شرکت‌ها بود که با وجود افزایش 16 درصدی نرخ هش و افزودن 3988 دستگاه ماینینگ دیگر، در ماه گذشته بیت‌کوین نسبتا کمتری استخراج کرد.

ماینرها با سقوط آزاد بیت‌کوین مقابله کردند؟

نرخ هش

حتی ماراتن هولدینگز (Marathon Holdings) فقط 196 بیت‌کوین را در ماه نوامبر استخراج کرد که 53 درصد کاهش نسبت به 417 بیت‌کوین اکتبر را نشان می‌دهد. اگرچه تعمیر، نگهداری و ارتقاء قدرت نیز به کاهش پتانسیل استخراج آنها منجر شد.

اما ضررهای مداوم بسیاری از ماینرها را وادار کرد تا ماشین‌های استخراج خود را خاموش کنند و این منجر به بزرگترین افت در نرخ هش کلی پس از ژوئن شد.

این ضررها ناشی از کاهش صدور مجوز (فرایند تولید رمزارز جدید)  است زیرا بیشترین درآمد ماینرها از این طریق حاصل می‌شود و فقدان بیت‌کوین‌های جدید بیش از 10 میلیون دلار ضرر برای آنها به همراه داشت.

در نتیجه، برای اولین بار در 4 ماه گذشته، دشواری برای تثبیت نرخ کاهشی صدور مجوز مشاهده شد زیرا این نرخ در ماه گذشته 14.5 درصد کاهش یافت و به کمترین حد خود در 5 ماه اخیر یعنی تنها 855 بیت‌کوین استخراج شده رسید.

ماینرها با سقوط آزاد بیت‌کوین مقابله کردند؟

درآمد ماینرها

صرف‌نظر از این مورد ماینرها همچنان بیت‌کوین‌های خود را هودل می‌کنند زیرا همانطور که MPI (شاخص موقعیت ماینرها) بیان می‌کند، در حال حاضر هیچ فشار فروش وجود ندارد.

علیرغم اتفاقاتی که در طول هفته رخ داد، نرخ هش به سرعت بهبود یافته است و در حال حاضر تنها 4.5 درصد با بالاترین رکورد خود فاصله دارد (به تصویر نرخ هش بیت‌کوین مراجعه کنید). با افزایش پتانسیل ماینرها و ملحق شدن ماینرهای بیشتری به شبکه می‌توان از سطح بالایی عبور کرد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان