پماد درمان بواسیر
وردپرس 24
پماد درمان بواسیر
وردپرس 24
بست ویکی

ابتلا به امیکرون روی دورِ تند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نسبت به افزایش آمار ابتلا به سویه جدید امیکرون در استان خوزستان هشدار داد.

عکس آرشیوی است.

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز خوزستان، محمدحسین سرمست با بیان اینکه روند بیماری و ابتلا به اُمیکرون در کل کشور و خوزستان در حال افزایش است گفت: تعداد مبتلایان در هر هفته نسبت به هفته قبل از آن 2 برابر می‌شود.ابتلا به امیکرون روی دورِ تند

وی اظهار داشت: معمولا یک تا 2 ماه بعد از افزایش موارد ابتلا، موارد بستری افزایش می‌یابد و شیوع و پیک همگانی نیز یک تا 2 ماه طول می‌کشد.

سرمست با بیان اینکه در معرض پیک شدید بیماری کرونا هستیم و باید روند این پیک کندتر شود، ادامه داد: عمده مشکل ما این است که 15 تا 20 درصد افراد برای تزریق واکسن یا دریافت دز دوم مراجعه نکرده‌اند، ضمن اینکه روند تزریق دز سوم نیز کند است که این مساله موجب می‌شود این افراد خود در معرض بیماری قرار بگیرند و افراد دیگر را هم گرفتار کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی تاکید کرد و بیان داشت: مهم‌ترین موضوع در اجرای اصول بهداشتی، استفاده از ماسک است که متاسفانه این مورد کاهشی بوده، به گونه‌ای که در حاشیه شهر‌ها تنها 15 درصد مردم از ماسک استفاده می‌کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه اگر این روند ادامه داشته باشد در معرض محدودیت‌ها قرار خواهیم گرفت، افزود: وقوع پیک همگانی احتمالا موجب اعمال محدودیت‌های زیادی می‌شود و عید نوروز سختی خواهیم داشت.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان