باربری مازندران
آکام آتا
باربری مازندران
آکام آتا

واکنش آنتونیو گوترش به حمله یمن در خاک امارات

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد با بیان اینکه هیچ راه حل نظامی برای درگیری‌های یمن وجود ندارد، از طرف‌ها خواستار نهایت خویشتنداری را بکار گیرند.

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، دبیرکل سازمان ملل روز دوشنبه به وقت محلی از همه طرف‌ها خواست که حداکثر خویشتنداری را بکار گیرند و در میان افزایش تنش‌ها در منطقه، از هرگونه تشدید تنش جلوگیری کنند.

گوترش با تاکید بر اینکه هیچ راه حل نظامی برای درگیری‌های یمن وجود ندارد، از همه طرف‌ها خواست به طور سازنده و بدون پیش‌شرط با گراندبرگ فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن و تلاش‌های میانجی‌گری او تعامل کنند.
وی حملات را محکوم و اعلام کرد بر اساس قوانین بشردوستانه بین المللی، حمله به غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی ممنوع است.

دبیر کل سازمان ملل اظهار داشت این تلاش‌ها با هدف پیشبرد روند سیاسی جهت دستیابی به یک راه‌حل مذاکره شده جامع برای پایان دادن به درگیری‌ها در یمن انجام می‌شوند.

شبکه المیادین امروز (دوشنبه) به نقل از منابع ویژه خود افزود: 20 فروند پهپاد و 10 فروند موشک بالستیک ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اهداف حساسی را در عمق خاک امارات هدف قرار دادند.

پیش از این حمله نیز یگان موشکی ارتش یمن در سال 1396 با موشک کروز تاسیسات هسته‌ای در ابوظبی را هدف قرار داد و از مقامات امارات خواسته بود که از دخالت‌های نظامی و تجاوز به کشور یمن خودداری کنند.

امارات به تازگی حملات خود به یمن را تشدید کرده است و نیرو‌های تحت امر خود را که گردان‌های «العمالقه» (غول) می‌نامند و از گروه‌های سلفی، تکفیری و داعش تشکیل شده است برای حمله به استان شبوه اعزام کرده است.

به نوشته رسانه‌های یمن، امارات همچنین با انتقال سلاح و تجهیزات نظامی از طریق آب‌های سرزمینی یمن برای شبه نظامیان وابسته به خود تجاوزات خود را تشدید کرده است.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهاد‌های وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بار‌ها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.
قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر