پماد درمان بواسیر
وردپرس 24
پماد درمان بواسیر
وردپرس 24
بست ویکی

ابر قدرت کشاورزی ایران از پشم چین هم رونمایی کرد!

در این مطلب قصد داریم تعدادی از محصولات و دستگاه های پر کاربرد کشاورزی را بررسی و تحلیل کنیم تا با این محصولات بیشتر آشنا بشوید و برای راحتی بیشتر کارهایتان از آنها بهره بگیرید.

در گذشته کار کشاورزی یکی از سخت ترین و دشوار ترین کار ها بود ولی امروزه به کمک وسایل و دستگاه هایی که برای کشاورزی ابداع شده است کار کشاورزی بسیار آسان و راحت تر شده است که ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که این دستگاه ها چه کاربردهایی دارند و چگونه باعث صرفه جویی در وقت و انرژی در کار می شود؟!

در این مطلب قصد داریم تعدادی از محصولات و دستگاه های پر کاربرد کشاورزی را بررسی و تحلیل کنیم تا با این محصولات بیشتر آشنا بشوید و برای راحتی بیشتر کارهایتان از آنها بهره بگیرید.

پی فارم

 پشم چین چیست و چه کاربرد هایی دارد ؟!

چیدن پشم گوسفندان از دیرباز در میان دامداران رواج داشته است و معمولا در اوایل فصل بهار انجام می شود. پشم گوسفندان آنها را در برابر سرمای پاییز و زمستان محافظت می کند و به همین دلیل معمولا در اوایل فصل بهار انجام می شود و همچنین پشم گوسفندان لاغر اندام را نمی زنند.

یکی از مهم ترین دستگاه هایی که امروزه در کار چیدن پشم گوسفندان به کمک دامداران می آید دستگاه پشم زن یا پشم چین است که این دستگاه به راحتی پشم گوسفندان را می زند و برای آنها بسیار راحت تر از روش های سنتی است و در مصرف زمان هم صرفه جویی می شود.

دو نوع دستگاه پشم زن داریم که یکی از آنها پشم زن کربل آلمانی و دیگری پشم زن برقی است این دستگاه ها قدرت بسیار زیادی دارند و برای کار پشم زنی هیچ مشکلی نخواهید داشت.

سعی کنید قبل از انجام کار پشم زنی گوسفندان خود را تمییز کنید تا در میان پشم های آنها خار وجود نداشته باشد و به دستگاه پشم زنتان آسیب نرساند و عمل پشم زنی راحت تر انجام شود.

پشم چین پی فارم

پر قدرت ترین اره موتوری ها در پی فارم !

اره موتوری یکی از دستگاه هایی است که در ابتدا با هدفی کاملا جدا از کاربردی که امروزه دارد ابداع و اختراع شده بود که در گذشته دو متخصص ارتوپدی این دستگاه ها را تحت عنوان اره زنجیری برای مصارف پزشکی و برش زدن استخوان ها اختراع کردند و اما امروزه کاربردی کاملا متفاوت یعنی برای برش زدن چوب استفاده می شود.

اره موتوری یکی از دستگاه های واجب و ضروری برای کشاورزان است که برای قطع درختان، هرس کردن و تهیه هیزم استفاده می شود. این اره ها در اندازه ها و سایز های متنوع با قدرت عملکرد های متفاوت وجود دارند که بسته به نوع کارتان باید اره موتوری مناسب را انتخاب کنید.

لازم است قبل از تهیه اره موتوری انواع آن را به خوبی بشناسید چون اگر هدفتان هرس کردن باشد باید اره موتوری های کوچک 10 سانت را انتخاب کنید که سبک و کوچک هستند و خرید اره موتوری های 50 سانت پی فارم برای هرس کردن مناسب نیست چون هم سنگین و هم بزرگ هستند و امکان ندارد بتوانید در بالای درخت از آنها استفاده کنید.

از برندهای معتبر و شناخته شده اره موتوری می توان به اشتیل، پاور ورکس، بی استار و... اشاره کرد که در فروشگاه های فروش وسایل کشاورزی در برند های متنوع وجود دارند اما لازم است که برند های اورجینال و با کیفیت اره موتوری را بشناسید چون این وسیله برای کار های سنگین مورد استفاده قرار می گیرند و باید و دوام و کیفیت بالایی داشته باشند.

اره موتوری ها از نظر سوخت به سه دسته اره موتوری بنزینی که از انرژی حاصل از سوزاندن بنزین فعالیت می کند و نوع دوم اره موتوری شارژِی است که توسط انرژی الکتریسته ذخیره شده در باتری فعالیت می کند و برای کارهای سبک مناسب است. نوع سوم این اره ها اره برقی است که توسط انرژی الکتریسیته فعالیت می کند و باید به پریز برق برای کار نزدیک باشید.

سمپاشی اصولی با پی فارم !

شاید از عنوان مطلب برایتان سوال پیش بیاید که منظور از سمپاشی اصولی چیست؟! و چرا با پی فارم می توان سمپاشی اصولی انجام داد؟!

در جواب باید گفت که در عمل سمپاشی جدا از نحوه سمپاشی خودتان به فاکتور هایی برای خرید سمپاش مناسب نیاز دارید که با خرید از پی فارم نیازی به دانستن این فاکتور ها ندارید چون با کیفیت ترین و استاندارد ترین سمپاش ها را به شما عزیزان تقدیم می کند پس سمپاشی درست و اصولی را با ما تجربه کنید و به درختان باغتان جانی دوباره ببخشید.

از میان انواع سمپاش می توان به سمپاش شارژی پی فارم، سمپاش زنبه ای، سمپاش پشت موتوری، سمپاش پشتی فروشگاه پی فارم و سمپاش فرغونی و... اشاره کرد که هر کدام بسته نوع درختان باغتان و مساحت باغتان متفاوت هستند و باید با توجه به اندازه باغتان سمپاش مناسب و ایده آل را خریداری و استفاده نمایید.

سمپاشی یکی از مهم ترین فعالیت های کشاورزی است که باید درست و اصولی انجام بشود در غیر این صورت همان اندازه که مفید است می تواند به درختانتان آسیب برساند.

+ سعی کنید اولین فاکتور سمپاشی اصولی یعنی انتخاب سمپاش مناسب را با دقت انجام بدهید و در مرحله دوم راه های سمپاشی اصولی را فرا بگیرید چون این ماده به شدت زیانبار است و در صورت جذب آن به بدن افراد می تواند عوارض جبران ناپذیری داشته باشد. سم ماده ای است که منشا گیاهی دارد و با جذب آن توسز هر جانوری فعالیتت بخش های حیاتی بدن آنها را متوقف می کند.

با علف زن علف های هرز خداحافظی کن !

علف زن وسیله ای است که برای هر کشاورزی ضروری و واجب است و ممکن است با خوتان بگویید که چرا ضروری است؟!

در جواب باید گفت که در باغ و زمین کشاورزی علف هرز رشد می کند و در صورت کنترل نکردن آنها تکثیر پیدا می کنند و باعث خشک کردن و آسیب رساندن به گیاهان باغتان می شود چون این علف های هرز از منابع غذایی گیاهان اصلی باغ تغذیه می کنند و در صورت تکثیر غذایی برای گیاهان اصلی باقی نمی ماند و باعث ضرر و زیان به کشاورزان می شوند که عاقلانه ترین راه این است که توسط یک علف زن مناسب علف های هرز باغتان را از بین ببرید.

این علف زن ها دارای انواع پشتی و دوشی هستند که مدل پشتی آن مانند کوله پشتی سوار بر دوشتان می شود و کار کردن با آنها بسیار راحت وآسان است و نوع دوم دوشی است که توسط بند هایی روی دوشتان محکم می شود و باعث می شود تسلط زیادی بر کارتان داشته باشید.

این علف زن ها از نظر نحوه فعالیت به دو نوع تیغه ای و نخی تقسیم می شوند که نوع تیغه ای دارای تیغه ی فلزی است و با چرخش آن توسط نیروی موتور گیاهان هرز را حذف می کند و اما نوع دوم دارای نخی به جای تیغه در انتهای دستگاه هستند و به وسیله این نخ گیاهان را برش می زند که جنس و قطر این نخ ها می تواند با توجه به کاری که انجام می دهید متفاوت باشد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان