تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
وردپرس 24
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
وردپرس 24
بست ویکی

برگزاری جشنواره‌ سیاه برای اولین بار در ایران

نخستین دوره «جشنواره تئاتر سیاه» با محوریت کاراکتر سیاه یا یکی از کاراکترهای نمایش‌های سیاه‌بازی برگزار می‌شود.

برگزاری جشنواره‌ سیاه برای اولین بار در ایران

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، خانه هنر کاج که تابستان امسال «مدرسه سیاه» را برای ترویج و روزآمد کردن گونه‌های مختلف نمایش ایرانی راه‌اندازی کرد، در ادامه فعالیت‌های خود در این زمینه، نخستین جشنواره مستقل تئاتر در حوزه نمایش‌های ایرانی را با عنوان «جشنواره تئاتر سیاه» برگزار خواهد کرد.

این جشنواره بهار سال 1401 برگزار می‌شود و خانه هنر کاج با انتشار فراخوانی از هنرمندان فعال در حوزه نمایش‌های ایرانی در سراسر کشور دعوت کرده است تا آثار خود را برای شرکت در این رویداد ارائه کنند.

موضوعات و مضامین ارائه شده به جشنواره در حوزه متن و اجرا می‌باید با محوریت کاراکتر «سیاه» یا یکی از کاراکترهای نمایش‌های سیاه‌بازی باشد و متقاضیان شرکت در بخش نمایشنامه‌نویسی می‌توانند خلاصه یا متن کامل نمایشنامه خود را در تاریخ اعلام شده، به دبیرخانه ارائه کنند.

در بخش اجرا زمان هر اجرا می‌باید حداکثر 70 دقیقه و تعداد شخصیت‌های نمایش حداکثر 5 نفر باشد. با توجه به شیوه‌های اجرایی نمایش ایرانی و طراحی استرلیزه این نمایش‌ها، پیشنهاد می‌شود آثار ارائه شده در صحنه‌پردازی خود از این ویژگی برخوردار باشند. طراحی‌های صحنه مینیمال، یکی از امتیازات مورد توجه هیأت داوران است.

از میان آثار شرکت‌کننده 12 اثر توسط هیات انتخاب به بخش مسابقه‌ معرفی خواهند شد.  

مهلت ارسال نمایشنامه یا طرح نمایشی تا پایان اسفند 1400، زمان اعلام نمایشنامه‌های برگزیده 15 فروردین 1401، مهلت ارسال فیلم اجرای نمایشنامه‌های برگزیده تا پایان اردیبهشت 1401 و زمان معرفی آثار راه‌یافته به جشنواره 5 خرداد 1401 است. 

افتتاحیه این رویداد 21 خرداد 1401 و اختتامیه آن 27 خرداد 1401 خواهد بود.

برگزاری جشنواره‌ سیاه برای اولین بار

58259

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان