پماد درمان بواسیر
وردپرس 24
پماد درمان بواسیر
وردپرس 24
بست ویکی

برای نخستین بار، پخش زنده رادیویی فوتبال بانوان

انرژی مثبت تمام ایران، برای زنان

مسابقات جام ملت‌های آسیا در بخش فوتبال بانوان، از امروز آغاز خواهد شد. این مسابقات با حضور ۱۲ تیم تا ۱۷ بهمن در هندوستان برگزار خواهد شد و پنج تیم اول آن، به‌طور مستقیم به جام‌جهانی زنان صعود خواهند کرد

دو بازی بعدی بانوان کشورمان هم سوم و ششم بهمن برابر چین و چین‌تایپه خواهد بود. این برای نخستین بار است که تیم ملی بانوان ایران به مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا می‌رسد. این موفقیت که در عین کمبود امکانات و در شرایط دشوار رقم خورده، باعث خوشحالی بخش بزرگی از هواداران ورزش در ایران شده و توجهات را نسبت به فوتبال بانوان بیش از پیش کرده است. تیم ملی زنان کشورمان در حال حاضر روی پله هفتادم دنیا و چهاردهم رنکینگ آسیایی قرار گرفته است. این تیم در شرایطی به هند سفر کرد که مراسم بدرقه باشکوهی برای آن برگزار شد. در حقیقت موفقیت بانوان باعث شده بخشی از بی‌مهری‌های گذشته جبران شود و اگر آنها در این تورنمنت هم بدرخشند، حتما این رویکرد ادامه خواهد یافت. در حقیقت زنان فوتبالیست ایرانی در حال گرفتن حق خود در زمین بازی هستند که بسیار هم کار سخت و ارزشمندی است.

شاید در همین راستا باشد که برای نخستین بار قرار شده مسابقات تیم ملی فوتبال زنان ایران به صورت زنده از رادیو ورزش پخش شود. دیروز مهدی آذرمکان، مدیر شبکه رادیویی ورزش در این مورد گفت: «برای حضور هر چه قدرتمندتر تیم ملی فوتبال بانوان در مسابقات جام ملت‌های آسیا، شبکه رادیویی ورزش تدارک ویژه‌ای دیده است. رادیو ورزش با پخش زنده این مسابقات و ارائه برنامه‌های تحلیلی گامی در جهت تقویت تیم‌های ملی بانوان بر خواهد داشت. از آنجا که یک گزارشگر خانم تیم ملی فوتبال بانوان را در هندوستان همراهی می‌کند، امیدواریم پوشش مناسب رسانه‌ای و انگیزه‌بخش برای حضور غیور زنان ورزشکار ایران در این مسابقات فراهم ‌آید.» بدون تردید کسب سهمیه حضور در جام‌جهانی برای ملی‌پوشان فوتبال کشورمان دشوار و چه بسا ناممکن خواهد بود؛ مخصوصا از آن جهت که ایران تنها تیم این مسابقات است که نخستین حضورش در جام ملت‌های آسیا را تجربه می‌کند. با این حال بدون اغراق و دور از تعاریف کلیشه‌ای رایج باید گفت بانوان ایرانی حاضر در این مسابقات، فارغ از هر نتیجه‌ای «برنده» هستند. بانویی که نوزاد چند ماهه‌اش را به مراسم بدرقه آورده، قشنگ شمایلی از یک مادر فداکار است که دشواری‌های ماموریت حرفه‌ای‌اش را به رخ می‌کشد. چنین تیمی، حتی پیش از آغاز مسابقات برای مردم کشورمان «قهرمان» است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان