تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
وردپرس 24
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
وردپرس 24
بست ویکی

حمایت ناتو از اوکراین و درخواست برای کاهش تنش

ینس استولتنبرگ دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی " ناتو " در راستای سیاست‌های آمریکا از اوکراین حمایت کرد و از روسیه خواست که تنش‌ها را کاهش دهد.

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، استولتنبرگ در پیام توییتری نوشت: در گفتگو با رییس جمهور اوکراین، حمایت قوی ناتو از کی یف در برابر تهدیدات روسیه عنوان شد و متحدان از روسیه می‌خواهند که فورا تنش‌ها را کاهش دهد.

دبیرکل ناتو در ادامه افزود: ما آماده مشارکت بیشتر و گفتگو با روسیه هستیم، اما در مورد اصول کلیدی سازش نخواهیم کرد.

پیش از این زلنسکی رییس جمهور اوکراین در پیام توییتری نوشت که در تماس تلفنی با استولتنبرگ، دو طرف درباره تلاش‌های دیپلماتیک مورد نیاز برای ثبات در اروپا و مشارکت احتمالی اوکراین در نشست سران ائتلاف که برای ژوئن (خرداد) برنامه‌ریزی شده است، به گفتگو پرداختند.

ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز روز چهارشنبه گفت آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه ایالات متحده و رییس جمهور اوکراین در مورد کمک‌های امنیتی و اشنگتن و جامعه بین الملل به کی یف گفتگو کردند و بر ضرورت وحدت اوکراین در برابر تهدید روسیه تاکید کردند.

اوکراین، آمریکا، ناتو و برخی هم پیمانان غربی واشنگتن درحالی مدعی هستند که روسیه قصد حمله به اوکراین را دارد که مقامات عالی مسکو بار‌ها به صراحت اعلام کرده اند چنین برنامه‌ای در دستور کار کرملین نیست.

ناظران سیاسی معتقدند واشنگتن، با بهره برداری سیاسی از ماجرای اوکراین، سعی در تحت فشار قرار دادن روسیه به عنوان ابرقدرت شرق و رقیب سرسخت خود دارد.
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان