تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
وردپرس 24
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
وردپرس 24
بست ویکی

تاکید جمهوری نخجوان بر توسعه همکاری با ایران

"تاپدیق علی اف "وزیر اقتصاد جمهوری خودمختار نخجوان روز چهارشنبه در دیدار " سید احمد حسینی " سرکنسول جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد و خواستار توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور شده‌است.

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا به نقل از سرکنسولگری کشورمان در نخجوان، وزیر اقتصاد نخجوان در این دیدار که معاونانش نیز حضور داشتند، با اشاره بر اهمیت و مفید بودن این گفت و گوها، خاطرنشان کرد که این جمهوری آمادگی لازم برای ارتقای همکاری اقتصادی، برگزاری نمایشگاه‌ها و توسعه بازراچه‌های مرزی مشترک را دارد.

وی تاکید کرد که پس از بررسی و جمع بندی اقدامات لازم برای اجرایی شدن مسائل مورد توافق و مشخص شدن نحوه فعالیت اقتصادی در نخجوان را اعلام خواهد کرد.

حسینی نیز در این دیدار بر افزایش واردات و صادرات، لزوم همکاری اتاق‌های بازرگانی استان‌های همجوار با همتایان نخجوانی، برگزاری نمایشگاه‌ها و بازارچه‌های مرزی مشترک، سفر مسوولان ذی ربط اقتصادی دو طرف و نیز رسیدگی به مشکلات و موانع فراروی تجار ایرانی در این منطقه اشاره و خواستار انجام اقدامات لازم در این زمینه‌ها شد.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در این دیدار همچنین با تاکید بر علاقه دو طرف برای افزایش همکاری‌های اقتصادی، آمادگی کشورمان برای هرگونه کمک در افزایش تعاملات و ارتباطات بین فعالان و نهاد‌های اقتصادی دو طرف را اعلام کرد.
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان