پماد درمان بواسیر
وردپرس 24
پماد درمان بواسیر
وردپرس 24
بست ویکی

برنامه کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای ال‌جی

ال‌جی الکترونیکس اعلام کرد که استراتژی آن‌ها برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای (GHG) در تمامی مراحل تولید، یعنی از ابتدایی‌ترین مرحله‌ی تولید تا زمان استفاده تا سال ۲۰۳۰ میلادی مورد تأیید کارشناس آب‌وهوای SBTi قرارگرفته است

برنامه کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای ال‌جی

درستی استراتژی ال‌جی برای استفاده از اهداف علمی به‌منظور دستیابی به اهداف تعیین‌شده در توافق‌نامه پاریس مورد تأیید قرار گرفت.

ال‌جی الکترونیکس اعلام کرد که استراتژی آن‌ها برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای (GHG) در تمامی مراحل تولید، یعنی از ابتدایی‌ترین مرحله‌ی تولید تا زمان استفاده تا سال 2030 میلادی مورد تأیید کارشناس آب‌وهوای SBTi قرارگرفته است. این اتفاق باعث شده تا ال‌جی، اولین برند کره‌ای لوازم‌خانگی باشد که چنین عنوانی را دریافت می‌کند. این اعتبارنامه، مهر تأییدی بر استراتژی‌های شرکت ال‌جی درزمینه‌ی کاهش میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای مطابق با اهداف تجاری برای 1.5 درجه سانتی‌گراد است که ال‌جی در اوایل سال جاری میلادی به آن متعهد شده بود.

SBTi مخفف عبارت انگلیسی (Science Based Targets initiative) به معنای «طرح اهداف مبتنی بر علم» است. این سازمان درواقع یک اتحادیه‌ی جهانی است که توسط پروژه افشای اطلاعات کربن (CDP)، پیمان جهانی سازمان ملل متحد (UNGC)، مؤسسه منابع جهانی (WRI) و صندوق جهانی طبیعت (WWF) به‌منظور ارتقای اهداف علمی برای کاهش گازهای گلخانه‌ای (GHG) تأسیس‌شده است.

برای دستیابی به تعهد کربن صفر تا سال 2030 که در سال 2019 ایجاد شد، ال‌جی اعلام کرد برنامه‌ی آن‌ها در مرحله اول کاهش کلی میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای مستقیم است. در مرحله دوم هم قصد دارند گازهای گلخانه‌ای غیرمستقیم تولیدشده در طول فرآیند تولید را تا 50 درصد در مقایسه با استانداردهای 2017 کاهش دهند. در ادامه هم ال‌جی انتظار دارد که در مرحله سوم، انتشار گازهای گلخانه‌ای حداکثر تا 20 درصد در مرحله‌ی استفاده از محصول در مقایسه با استانداردهای 2020 کاهش پیدا کند.

تعهد زیست‌محیطی ال‌جی در کنفرانس ماه گذشته‌ی Route to Net Zero: Asia به نمایش گذاشته شد که به میزبانی Carbon Trust برگزارشده بود؛ سازمانی مستقر در لندن که دارای بودجه عمومی است، و 20 سال پیش در پاسخ به تغییرات آب و هوایی تأسیس شد. در این ارائه به معرفی بسیاری از لوازم‌خانگی ال‌جی پرداخته شد که دارای گواهی‌نامه‌ی‌های Footprint Label Carbon Trust و Water Footprint هستند. این گواهی‌نامه‌ها به دلیل اثربخش بودن این محصولات در کاهش میزان انتشار دی‌اکسید کربن (CO2) خانگی و کاهش میزان مصرف آب برای به حداقل رساندن تأثیر محصولات بر محیط‌زیست، به آن‌ها اعطاء شده است.

ال‌جی بر اساس طرح «تأثیر صفر درصدی بر محیط‌زیست» که اخیراً رونمایی شد، قصد دارد کارخانه‌های تولیدی بیشتری تأسیس کند که تأثیر مثبتی بر محیط‌زیست بگذارند. این شرکت برای اطمینان از دستیابی به اهداف طولانی خود برای خنثی‌سازی کربن و اقتصاد چرخشی، قصد دارد از پلاستیک‌های نفتی و پتروشیمی کمتری استفاده کند. این کار را نیز با واردکردن 600 هزار تن پلاستیک بازیافتی به فرآیند تولید خود تا سال 2030 و تقریباً دو برابر کردن بازیافت زباله‌های الکترونیکی و رساندن آن به 8 میلیون تن در همان سال آغاز کرده است.

کیم جون هو، معاون اجرایی و رئیس مرکز مدیریت کیفیت ال‌جی الکترونیکس، گفت: «ال‌جی به‌عنوان پیشرو در صنعت لوازم خانگی، مسئولیت خود به‌عنوان یک شهروند خوب در جامعه جهانی را می‌پذیرد.» او همچنین افزود: «ال‌جی به‌طورجدی به تحقق کاهش انتشار کربن مضر و اهداف مبتنی بر علم پایبند است تا نسل‌های آینده همچنان بتوانند بگویند زندگی خوب است.»

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان