تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
وردپرس 24
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
وردپرس 24
بست ویکی

روایت دلخراش آدام مک‌کی از حمله به کنگره آمریکا

مهر نوشت: آدام مک‌کی فیلمی درباره حمله موافقان ترامپ به ساختمان کنگره می‌سازد.

روایت دلخراش آدام مک‌کی از حمله به کنگره آمریکا

حمله به کنگره آمریکا که 6 ژانویه 2021 از سوی هوادارن ترامپ انجام شد، سوژه ساخت فیلم بعدی آدام مکی کی شده است.

این روز که از آن به عنوان بدترین حمله به دموکراسی از زمان جنگ داخلی آمریکا یاد می‌شود توسط بیلی ری به عنوان نویسنده و کارگردان به فیلم بدل می‌شود.

از این فیلم به عنوان «جی 6» یاد شده و آدام مک‌کی که به تازگی «بالا را نگاه نکن» را ساخته است، به عنوان یکی از تهیه کنندگان پروژه عمل می‌کند.

این فیلم ادامه کار ری بر مینی سریالی تحسین شده است که ری با عنوان «قانون کومی» برای شوتایم ساخت.

اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد فیملنامه «جی 6» نوشته شده و به زودی به استودیوها و پخش‌کننده عرضه می‌شود و این در حالی است که مسایل مالی تهیه فیلم نیز پیش از این آغاز شده است.

ری پیشتر قصد داشت این مسایل را در قالب یک سریال دیگر بسازد. وی که عمیقاً تحت تاثیر این رویداد قرار گرفته بود چند روز پس از این حمله به واشینگتن سفر کرد و با مقامات کلیدی مصاحبه کرد تا وقتی هنوز خاطرات تازه هستند بتواند آنها را ثبت کند. مأموران پلیس کنگره مایکل فانون و هری دان و چند تن از اعضای کنگره که در ساختمان گیر افتاده بودند از جمله این افراد بودند.

ری گفته است: هدف این است که یک روز مهم را تصویر کنیم؛ روزی که معترضان به آشوبگر بدل شدند و پلیس‌ها شدند مدافعان دموکراسی.

ری وقتی داشت فیلمنامه این فیلم را می‌نوشت مستند «کیو: به سوی توفان» ساخته کالن هابک را تماشا کرد که فیلم را برمبنای تئوری توطئه «کیوانان» و افراد درگیر با آن ساخته است. هابک، ششم ژانویه در ساختمان کنگره حاضر بود و بحشی از این رویداد را ضبط کرد.

ری که ابتدا این پروژه را به عنوان سریال در ذهن داشت و 300 صفحه فیلمنامه برای آن نوشته بود آن را به فیلمنامه‌ای 120 صفحه‌ای بدل کرد و چیزی کاملاً جدید از دل آن بیرون کیشید.

مک کی درباره فیلمنامه گفته که نه تنها دلخراش و وحشتناک است بلکه مطمئتا به سندی سینمایی درباره آن روز دردناک بدل می‌شود.

5858

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان