تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
وردپرس 24
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
وردپرس 24
بست ویکی

در برف سنگین استان اردبیل خدمات عمومی قطع نشد

وزیر کشور با بیان اینکه مدیریت موفقی را از سوی مسئولان استانی در بارش سنگین برف شاهد بودیم، گفت: با همت همه دستگاه‌ها هیچ مشکلی در خصوص قطعی برق، آب و گاز در استان اردبیل نداشتیم.

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، دکتر احمد وحیدی در جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات بحران استان اردبیل با بیان اینکه باید بهترین استفاده ممکن را از نزولات آسمانی اخیر در کشور داشته باشیم، تصریح کرد: واقع امر این است که مساله بی آبی در کشور به دلیل خشکسالی‌های اخیر وجود داشت و از این جهت بارش‌های سنگین برف و باران در کشور امید بخش است.


وزیر کشور در ادامه سخنان خود با بیان اینکه با لطف و نظر خداوند، باران رحمت کشور را فرا گرفت، گفت: در شرایطی که برف و باران سنگین کشور را فرا گرفت؛ این نگرانی وجود داشت که برق، آب و گاز استان‌های برف زده قطع شود که با همت و روحیه جهادی، مساله به شکل موثری مدیریت شد.


وی با بیان اینکه بارش اخیر سنگین برف در استان اردبیل در طی یک دهه اخیر بی سابقه بوده است، تصریح کرد: با تلاش‌های همه دستگاه‌های خدمات رسان از جمله هلال احمر، نیرو‌های انتظامی، ارتش، سپاه، راهداری اورژانس استان و سایر دستگاهها، روند خدمات رسانی بدون مشکل انجام گرفت.


وحیدی با بیان اینکه در همین مدت برف سنگین در استان اردبیل غذای گرم به هموطنان گرفتار در برف و کولاک سنگین توزیع شد و این نشان از روحیه مردمی و حضور در میدان خدمت عزیزان مسئول در استان دارد، ادامه داد: امروز به خاطر نقش مسئولانه همه دستگاه‌ها همه راه‌های شهری و روستایی در استان باز است و خوشبختانه هیچ مشکلی در این حوزه وجود ندارد.


وی با بیان اینکه در مواقع و شرایطی که دچار برف و باران سنگین هستیم، باید از مردم عزیز به شکل موثری کمک گرفته شود، گفت: انصافا همراهی خوبی را از سوی مردم در مدیریت برف سنگین در استان شاهد بودیم و باید این روحیه همدلی و همکاری همواره استمرار یابد.

وزیر کشور تصریح کرد: مدیریت موفق برف سنگین در استان اردبیل و سایر استان‌های کشور در نوع خود رزمایش و مانور هم است و باید اندوخته‌ها و تجربه‌هایمان را در کنترل بحران‌های طبیعی کشور ارتقاء بخشیم.

وی اضافه کرد: توزیع 15 هزار تُن نمک و ماسه اقدام بزرگی بود که در مدیریت برف سنگین شاهد بودیم.

وحیدی همچنین گفت:با تأکید بر اینکه باید از تجربه‌ها و اقدامات به عنوان دستاوردی بزرگ برای انجام کار‌های بزرگ و حل مشکلات مردم کمک بگیریم، خاطر نشان کرد: توسعه و بالندگی استان در گروی همین همدلی و همکاری‌های نزدیک مردم با مسئولین است و باید این روند تداوم یابد.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نیاز‌های استان در حوزه ماشین آلات سنگین، آمبولانس‌های لازم و سایر احتیاجات استان مورد توجه است و اقدامات لازم در این خصوص صورت می‌گیرد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، وی در پایان گفت: باید همواره سطح آمادگی خوبی در کشور و به خصوص استان‌هایی که با بارش سنگین برف و باران مواجه هستند؛ وجود داشته باشد و اجازه ندهیم که باران رحمت الهی باعث ایجاد نگرانی برای مردم شود.
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان