پماد درمان بواسیر
وردپرس 24
پماد درمان بواسیر
وردپرس 24

خطرشیوع سرخک در کودکان ۵سال

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری بر اهمیت تزریق به موقع واکسن سرخک برای کودکان زیر ۵سال برای پیشگیری و کنترل چرخه انتقال بیماری تاکید کرد.

خطرشیوع سرخک در کودکان 5سال / برای کودکان زیر5سال واکسن سرخک تزریق شود

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، دکتر احمدی در تشریح این خبر گفت: با توجه به شیوع گسترده بیماری سرخک در کشور افغانستان و تردد اتباع این کشور به استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، خراسان، بوشهر، تهران، فارس و قم و برخی استانهای دیگر خطر انتقال موارد بیماری سرخک به افراد حساس به ویژه کودکان وجود دارد.
وی از کلیه والدین ایرانی و اتباع و مهاجرین خارجی ساکن استان استان خواست نسبت به تزریق به موقع واکسن سرخک برای کودک زیر 5 سال خود، اقدام کنند.

به گفته دکتر احمدی؛ واکسن سرخک در کشور به شکل واکسن ام. ام. آر ( MMR) که یک واکسن ترکیبی علیه بیماری‌هایی مانند سرخک، سرخجه و اوریون است به کودکان در سن 12 و 18 ماهگی تزریق می‌شود.

وی یادآور شد: سرخک یک بیماری ویروسی با قدرت واگیری بسیار بالایی است که مانند کوید 19 از راه تنفس به دیگران منتقل می شود و مهم ترین علامت آن تب به همراه دانه های قرمز رنگی است که بر روی گردن و صورت ظاهر و به پایین بدن منتشر می شود.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه در مرحله حذف این بیماری ویروسی در استان قرار داریم گزارش دهی فوری و تلفنی هر بیمار با علامت تب و بثورات جلدی توسط پرسنل بهداشت و درمان بخش دولتی و خصوصی الزامی است تا با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و اقدامات کنترلی، چرخش ویروس در جامعه را متوقف نماییم.


‌دکتر احمدی یادآور شد: شماره تلفن 03832223662 و 03832264822 گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری ها در مرکز بهداشت، آماده دریافت گزارش موارد مشکوک بیماری می‌باشد.

46

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر