پماد درمان بواسیر
وردپرس 24
پماد درمان بواسیر
وردپرس 24

سفر امیرقطر به امارات پس از ۵ سال

ایرنا نوشت: امیر قطر برای شرکت در مراسم ختم رییس امارات به این کشور حاشیه خلیج فارس سفر کرد، سفری که پس از ۵ سال سردی روابط صورت می گیرد.

سفر امیرقطر به امارات پس از 5 سال

شیخ "تمیم بن حمد آل ثانی" امیر قطر دیروز به دنبال فوت شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان رئیس امارات، پس از پنج سال به این کشور سفر کرد.

دیوان امیری قطر اعلام کرد که امیر قطر در جریان سفرش به ابوظبی، فوت شیخ خلیفه را به محمد بن زاید رئیس جدید امارات متحده تسلیت گفت.

این اولین سفر امیر قطر به امارات پس از قطع روبط دو کشور از سال 2017 به دلیل بحران شورای همکاری خلیج فارس محسوب می‌شود.

در پی نشست العلا (1399)، عربستان، امارات، بحرین و مصر توافق آشتی با قطر امضا کردند و به دنبال آن تاکنون عربستان و امارات از بازگشایی گذرگاه‌های مرزی و پروازها با قطر خبر داده‌اند.

چهار کشور عربستان، امارات، بحرین و مصر پس از این که امیر قطر در یک مراسم صبحگاه نظامی در سال 2017 از ایران به عنوان هژمونی منطقه (قدرت برتر) و از دو جنبش حزب الله و حماس به عنوان مقاومت اسلامی ضد صهیونیستی یاد کرد، کشورهای یاد شده از ژوئن 2017 به مدت سه سال روابط دیپلماتیک خود با قطر قطع و این کشور را محاصره همه جانبه کردند تا اینکه نشست «العُلا» با هدف رفع اختلافات در دی‌ماه 1399 در عربستان برگزار شد و روابط بین دوحه با این چهار کشور عربی از سر گرفته شد.

311311

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر