باربری مازندران
آکام آتا
باربری مازندران
آکام آتا

سرانه مصرف شیر دانش آموزان؛ یک لیوان برای سه روز

ایسنا نوشت: معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه پس از سال‌ها وقفه، طرح تغذیه رایگان دانش آموزی را آغاز کردیم گفت: میانگین سرانه مصرف شیر در دانش آموزان هر سه روز یک لیوان است، اما در دنیا هر روز یک لیوان است.

سرانه مصرف شیر دانش آموزان؛ یک لیوان برای سه روز

صادق ستاری فرد در همایش ملی سفیران سلامت دانش آموزی که در دبستان عدالت منطقه یک آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد با اشاره به نقش عوامل سهیم در تربیت تمام ساحتی گفت: در روزهای گذشته مادر دانش آموزی در استان اصفهان دچار حادثه می‌شود و این دانش آموز که سفیر سلامت بود به واسطه آموزش هایی که از اورژانس دریافت کرده بود جان مادر را نجات می‌دهد.

وی افزود: یکی از ساحت های تربیتی، ساحت زیستی و تربیت بدنی است. رهبری هفته گذشته در دیدار با معلمان به علم نافع اشاره فرمودند، علمی که هم استعداد دانش آموزان را شکوفا و هم به زندگی بهتر وی در آینده کمک کند. بالغ بر 5800 مراقب بهداشت و سلامت در مدارس داریم و 5 میلیون دانش آموز دسترسی مستقیم به مراقبین بهداشت دارند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه یادگیری اجتماعی از حیث فلسفه تعلیم و تربیت مورد توجه قرار گرفته است عنوان کرد: یادگیری اجتماعی یعنی می‌بینم و یاد می‌گیرم که در دوره کودکی و مقطع دبستان بسیار اهمیت دارد. بسط آموزش های خودمراقبتی، آموزش به همسالان از طریق دانش آموزان از برنامه های جدی آموزش و پرورش است. مشارکت فعال و جدی سفیران سلامت را شاهد بوده ایم.

ستاری فرد ادامه داد: سه سالِ پرمخاطره با کرونا داشتیم که امروز به واسطه اقدامات انجام شده از بحران کرونا عبور کرده‌ایم. چقدر نوران بودیم که آموزش حضوری ممکن است موجب پیک هفتم کرونا شود که به همت تلاش همکاران موفقیت چشمگیری در آموزش های حضوری داشتیم و مرهون دانش آموزان، معلمان و خانواده‌ها هستیم.


وی با بیان اینکه پس از سال ها وقفه، طرح تغذیه رایگان دانش آموزی را آغاز کردیم گفت: در حال حاضر میانگین سرانه مصرف شیر در دانش آموزان هر سه روز یک لیوان است، اما در دنیا هر روزیک لیوان است. طرح تغذیه رایگان از البزر و سیستان و بلوچستان شروع شده و 75 هزار دانش آموز تاکنون تحت پوشش پایلوت طرح تغذیه رایگان در مناطق محروم قرار گرفته‌اند و در این مسیر دست یاری به سوی دیگر دستگاه‌ها بلند می‌کنیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش افزود: برای تحرک، نشاط و شادابی در مدرسه برنامه‌های جدی داریم. ناهنجاری قامتی از چالش های جدی ماست که بهبود آن را در قالب برنامه مشترکی با ستاد اجرایی فرمان امام دنبال می‌کنیم. مکمل یاری آهن، ویتامین دی و بهداشت دندان را در دستورکار داریم و امید است بتوانیم آن را بسط دهیم.

وی افزود: ایجاد 1323 اتاق بهداشت و تجهیز 5000 مدرسه به اقلام بهداشتی انجام شده است.

4747

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
تبلیغات متنی