جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید
جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید

بهترین جاهای دیدنی نرماندی فرانسه

نرماندی، ایالت بسیار زیبا و دوست‌داشتنی در ساحل غربی فرانسه است؛ از قرن نهم میلادی، واکینیگ‌ها در اینجا ساکن شدند و از همین رو، نام آن به نرماندی شهرت پیدا کرد

بهترین جاهای دیدنی نرماندی فرانسه

نرماندی، ایالت بسیار زیبا و دوست‌داشتنی در ساحل غربی فرانسه است؛ از قرن نهم میلادی، واکینیگ‌ها در اینجا ساکن شدند و از همین رو، نام آن به نرماندی شهرت پیدا کرد. در قرن‌های بعدی نیز نرماندی، محل نبردهای زیادی بین انگلیس و فرانسه بود؛ آخرین نبرد نیز در سال 1994 میلادی بین نیروهای متفقین و نازی‌ها رخ داد. در ادامه همراه با ما باشید تا بهترین جاهای دیدنی نرماندی فرانسه را به شما معرفی کنیم.

10. شربور

Cherbourg

Cherbourg

شربور به دلیل موقعیت استراتژیک خود در خط ساحلی فرانسه، از لحاظ نظامی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. امروزه، توپخانه نیروی دریایی فرانسه در اینجا مستقر است. علاوه بر این، شربور، بندر بسیار مهمی برای ماهیگیری و قایق‌های تفریحی محسوب می‌شود و کشتی‌های تفریحی زیادی بین شربور و بریتانیا رفت و آمد می‌کنند. شربور، شهری ساحلی است و از همین رو، بسیاری از جاذبه‌های گردشگری آن در نزدیکی ساحل قرار دارند.

9. کان

Caen

Caen

شهر کان در حمله روز دی در سال 1944 میلادی، آسیب بسیار زیادی دیده بود و به همین دلیل، بازسازی‌های زیادی روی آن صورت گرفته است که به آن ظاهری نسبتا جدید داده است. با این حال، کان شهری تاریخی به شمار می‌رود که ساختمان‌های قدیمی مختلفی دارد که در طی حکومت ویلیام فاتح ساخته شده‌اند. مردی که انگلیس را در سال 1066 میلادی فتح کرده بود، در اینجا و در «ابی د هومز» دفن شده است. جاذبه اصلی این شهر نیز قلعه کان است که یکی از بزگترین قلعه‌های قرون وسطایی در اروپا به شمار می‌رود که توسط ویلیام فاتح ساخته شده بود. امروزه در این قلعه، چندین موزه دایر هستند.

8. تروویل و دوویل

Trouville & Deauville

Trouville & Deauville

تروویل و دوویل، همانند دو خواهر از دو مادر متفاوت هستند؛ هر دو، سواحل، ویلاها و جاذبه‌های گردشگری مختلفی دارند. تروویل و دوویل به عنوان پاریسین ریویرا شناخته می‌شود و از جمله قدیمی‌ترین اقامتگاه‌های کنار دریا محسوب می‌شود که افراد مشهور و ثروتمند زیادی را به خود جلب می‌کند. تروویل، نسبت به دوویل، جاذبه گرشگری خانوادگی محورتری است و در آنجا، بندر ماهیگیری خوبی وجود دارد. این دو شهر در فاصله پنج دقیقه‌ای از یکدیگر قرار دارند و با وسیله قایق می‌توان بین آن‌ها رفت و آمد کرد.

7. روآن

Rouen

Rouen

روآن، مرکز نرماندی به شمار می‌رود و جاهای دیدنی مختلفی دارد و به چیزهای مختلفی شهرت دارد. در شهر روآن، جوآن آف آرک در سال 1431 میلادی دفن شده است. همانند شهر کان، روآن نیز سال‌ها جنگ را تحمل کرده است و آخرین بار، پایتخت پادشاهی بزرگی بوده است که شامل انگلیس و بخش‌های زیادی از فرانسه بوده است. شهر قدیمی روآن پر از جاهای تاریخی است که از جمله آن‌ها می‌توان به کلیسای جامع نوتردام اشاره کرد.

6. ژیورنی

Giverny

Giverny

ژیورنی از جمله جاهای زیبای نرماندی به شمار می‌رود که منبع الهام بسیاری برای نویسندگان و نقاشان بوده است که از جمله این افراد می‌توان به کلود مونه اشاره کرد. کلود مونه به ژیورنی نقل مکان کرد و باغ‌های بسیار زیبایی خلق کرده بود. یکی از جاذبه‌های شهر ژیورنی، خانه همین کلود مونه است که بسیاری از گردشگران را به خود جلب می‌کند. کلود مونه در کلیسای سینت رادگونده ژیورنی دفن شده است؛ خود کلیسا، تاریخی و بسیار زیبا است که قدمت آن به قرن یازدهم میلادی باز می‌گردد.

5. اونفلور

Honfleur

Honfleur

اونفلور، شهر بندری بسیار زیبا و تماشایی است که در مصب رود سن قرار دارد و بیشتر برای خانه‌های رنگارنگ خود در کنار رود شناخته می‌شود که بسیار محبوبیت دارند و توسط نقاشان قرن نوزدهم و بیستم میلادی رنگ‌آمیزی شدند. شهر اونفلور، بیش از هزار سال قدمت دارد و مرکز تجاری بسیار مهمی بوده است. در این شهر، بزرگترین کلیسای چوبی در فرانسه وجود دارد که به نام سنت کاترین است که قدمت آن به قرن پانزدهم میلادی باز می‌گردد.

4. بایو

Bayeux

Bayeux

شهر بایو در اولین قرن پیش از میلاد مسیح تاسیس شده بود و بیشتر برای پرده نقش‌داری شناخته می‌شود که حدود 79 متر طول دارد و بیش از 75 صحنه از اتفاقات حمله ویلیام فاتح به انگلیس در سال 1066 میلادی را به نمایش می‌گذارد. این پرده نقش‌دار در موزه بایو به نمایش درآمده است. شهر بایو، اولین شهری فرانسوی بود که از زیر اشغال نازی‌ها خارج شده بود. شهر قدیمی بایو، بسیار تماشایی و جذاب است و گردش در آن می‌تواند بسیار جالب‌توجه باشد. کلیسای جامع نتردام، کلیسایی زیبا است که در سال 1077 میلادی ساخته شده بود.

3. سواحل روز دی

D-Day Beaches

D-Day Beaches

یکی از بزرگترین نبردهای تاریخ در تاریخ 6 ژوئن سال 1944 میلادی رخ داد که در آن، 160 هزار نیروهای متفقین به پنج ساحل نرماندی تهاجم بردند. این پنج سال شامل اوماها، جونو، گولد، سورد و یوتا است. این خط ساحلی فرانسه حدود 80 کیلومتر طول دارد که در آن، هزاران نفر سرباز متفقین و آلمانی فوت کرده‌اند. امروزه، در سواحل روز دی، یادبودهای جنگ، قبرستان‌ها و موزه‎‌ها وجود دارند.

2. اترتا

Etretat

Etretat

اترتا، شهری کوچک در کانال انگلیس است که بیشتر برای صخره‌های سفید رنگ خود شناخته می‌شود؛ قوس‌های صخره‌ای و همچنین صخره‌ای به نام نیدل یا سوزن که حدود 80 متر ارتفاع دارد، زیبایی اترتا را دو چندان کرده است. در کنار ساحل، می‌توان دو قوس صخره‌ای را مشاهده کرد و به هنگام جزر آب، می‌توان قوس فالایس آوال را مشاهده کرد و در زیر آن قدم زد.

1. مون سن میشل

Mont Saint-Michel

Mont Saint-Michel

مون سن میشل، جزیره‌ای بسیار زیبا و دوست‌داشتنی است که در فاصله‌ای بسیار کوتاه از خط ساحلی فرانسه قرار گرفته است. در این جزیره، صومعه و کلیسایی کوچک وجود دارد که جذابیت آن را دو چندان کرده است. از همین رو، مون سن میشل، یکی از منحصربه‌فردترین جاهای دیدنی نرماندی است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان