پماد درمان بواسیر
وردپرس 24
پماد درمان بواسیر
وردپرس 24

مانور بهداشت و درمان اضطراری در قزوین اجرا شد

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قزوین از برگزاری مانور دو روزه بهداشت و درمان اضطراری با رویکرد بهداشتی و درمانی، توان‌بخشی، امدادی، فرهنگی و آموزشی در شریفیه خبر داد.

مانور بهداشت و درمان اضطراری در قزوین اجرا شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حسن آصفی، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قزوین گفت: مانور بهداشت و درمان اضطراری به مدت دو روز و به مناسبت هفته هلال‌احمر و یک‌صدمین سالگرد تأسیس جمعیت هلال احمر با هدف توان‌افزایی تیم‌های بهداشت و درمان اضطراری و حفظ آمادگی تیم‌های امدادی و تیم حمایت‌های روانی سحر در شهر شریفیه برگزار شد.

او با بیان اینکه این مانور با رویکردهای بهداشتی و درمانی، توان‌بخشی، امدادی، فرهنگی و آموزشی به همت معاونت‌های بهداشت، درمان و توانبخشی، امداد و نجات، جوانان، داوطلبان و آموزش جمعیت هلال‌احمر استان قزوین برگزار شد در ادامه افزود: تیم‌های بهداشت و درمان اضطراری شامل پزشک، پرستار، ماما، تکنسین دارویی، کارشناس تغذیه، کارشناس روان‌شناسی و بهداشت محیط، ارتوپد فنی و مددکاری، خدمات خود را رایگان در این منطقه ارائه دادند.

آصفی ادامه داد: در این مانور تیم حمایت‌های روانی سحر نیز متشکل از دو گروه تخصصی PFA ( کمک‌های اولیه روان‌شناختی) و CFS (فضای دوستدار کودک) فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی، آموزشی و خدمات روانی و برنامه‌های فضای دوستدار کودک را به اجرا درآوردند و اقلامی از قبیل کتاب، نوشت‌افزار و اسباب‌بازی را بین کودکان این منطقه توزیع کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قزوین خاطرنشان کرد: عملیات جست‌وجو و نجات با پیش‌فرض وقوع زلزله در این مانور نیز برگزار شد که جستجو و رهاسازی مصدوم فرضی توسط تیم‌های امداد و نجات و تیم واکنش سریع، تیم توانا و فعالیت میدانی تیم سحر جمعیت هلال‌احمر استان قزوین از دیگر برنامه‌های اجرا شده در این مانور بود.

48

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر