پماد درمان بواسیر
وردپرس 24
پماد درمان بواسیر
وردپرس 24

پرداخت سود سنواتی سهامداران ۷ شرکت با سجام

سنا : مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق‌بهادار و تسویه وجوه (سمات) از پرداخت سود سنواتی سهامداران ۷ شرکت از طریق اطلاعات سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) خبر داد.

محمد باغستانی با اشاره به ‌نامه سازمان بورس و اوراق‌بهادار به تمامی ناشران ثبت‌شده نزد این سازمان مبنی‌بر پرداخت مطالبات سنواتی سهامداران گفت: تاکنون مطالبات سنواتی هفت شرکت از طریق سمات به حساب 369‌هزار سهامدار واریز شده است.

وی در ادامه افزود: شرکت‌های سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری پردیس (دوبار، یک مرحله مطالبات سنواتی و در مرحله بعد حق‌تقدم استفاده نشده)، بیمه حکمت صبا، بیمه نوین، سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، سیمان دورود، بورس انرژی و سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری خوارزمی، ناشرانی هستند که سمات سود سنواتی و حق‌تقدم استفاده نشده سهامداران آنها را پرداخت کرده است.

مدیرعامل سمات خاطرنشان کرد: هم‌اکنون 38 شرکت نیز در صف تکمیل مدارک برای پرداخت سود سنواتی مطالبات سهامداران خود هستند که امیدوارم بتوانیم هرچه سریع‌تر این مطالبات را به حساب سهامداران واریز کنیم.

باغستانی با بیان اینکه ارائه خدمات مطلوب به سهامداران در گرو ثبت‌نام و احرازهویت تمام سهامداران بازار سرمایه در سامانه سجام است، از سهامدارانی که تاکنون اقدام به ثبت‌نام یا احرازهویت در این سامانه نکرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند، درخواست کرد هرچه سریع‌تر این اقدام را انجام دهند تا این شرکت بتواند در سال‌1401 سود مجامع و مطالبات سنواتی تمام شرکت‌ها را از طریق اطلاعات سامانه سجام پرداخت کند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر