جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید
جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید

بهترین موزه‌های پاریس فرانسه

در ادامه به معرفی بهترین موزه‌های شهر پاریس فرانسه می‌پردازیم. همراه با ما باشید.

بهترین موزه‌های پاریس فرانسه

شهر پاریس،‌ بسیار شیک،‌ ظریف و زیبا است. در آنجا، موزه‌های فوق‌العاده‌ای وجود دارند که آثاری ارزشمند و جذاب را به نمایش می‌گذارند و علاقه‌مندان به هنر و تاریخ می‌توانند شاهد آثاری گران‌بها باشند.

در ادامه به معرفی بهترین موزه‌های شهر پاریس فرانسه می‌پردازیم. همراه با ما باشید.

10. موزه کلونی

Musee de Cluny

Musee de Cluny

موزه کلونی (Musee de Cluny) به هنر قرون وسطایی اختصاص یافته است و در آن، آثار و مجسمه‌های زیادی به نمایش در آمده‌اند. این موزه در ساختمانی بسیار زیبا متعلق به قرن پانزدهم میلادی قرار دارد که با سبک معماری گوتیک خود، بسیار تماشایی است. اتاق‌ها، پله‌ها و کلیسای درون این ساختمان، بازدید از این موزه را برای شما بسیار لذت‌بخش می‌کند. در زیر ساختمان نیز ویرانه‌های مجموعه حمامی رومی وجود دارد که از آنجا نیز می‌توانید بازدید کنید.

9. موزه بنیاد لویی ویتون

Fondation Louis Vuitton

Fondation Louis Vuitton

موزه بنیاد لویی ویتون (Fondation Louis Vuitton) درون ساختمانی تماشایی قرار گرفته است که به نحوی بیانگر خانه اپرای سیدنی است. این موزه به هنر مدرن اختصاص یافته است و در آن آثار جذابی به نمایش گذاشته شده‌اند. آثاری از ریچر، لاویر و.. در این موزه قرار دارند، موزه‌ای که ایده آن توسط برنارد آرنائوت ارائه شده بود. بیرون و درون موزه واقعا تماشایی است و در طراحی مدرن آن، تمام حد و مرزها شکسته شده است.

8. موزه برانلی

Musee du quai Branly

Musee du quai Branly

موزه برانلی (Musee du quai Branly) در ساحل رود سن قرار دارد و پیرامون آن را نیز درختان زیادی فراگرفته‌اند که موزه را به مکانی آرامش‌بخش و جالب تبدیل کرده‌اند. این موزه به منظور حفاظت و نمایش آثار هنری فرهنگ‌های غیر اروپایی ایجاد شده است و در آن مجموعه شگفت‌انگیز و زیادی از اثار مختلفی همچون جواهرات، ادوات موسیقی، مجسمه‌ها، لباس‌ها و … به نمایش گذاشته شده‌اند. این موزه با تصاویر و ویدیوهای مختلف، اطلاعات بیشتری از فرهنگ و هنر سراسر جهان به نمایش می‌گذارد.

7. موزه مارموتان مونه

Musee Marmottan Monet

Musee Marmottan Monet

موزه مارموتان مونه (Musee Marmottan Monet) مجموعه هنری هفتصد ساله را در درون خود جای داده است ولی بیشتر برای نقاشی‌هایی شناخته می‌شود که از «مونه» در آن به نمایش درآمده‌اند. در این موزه، بزرگترین مجموعه از آثار مونه به نمایش گذاشته شده که شامل برخی از خیره‌کننده‌ترین نقاشی‌های او است که هر بیننده‌ای را به وجد می‌آورد. علاوه بر آثار مونه، نقاشی‌های بسیار جذاب و مطرح دیگری از هنرمندانی همچون پیکاسو، رینویر و ماگرت نیز در این موزه به چشم می‌خورند.

6. موزه ژاکمار آندره

Musee Jacquemart-Andre

Musee Jacquemart-Andre

موزه ژاکمار آندره (Musee Jacquemart-Andre) در عمارتی بسیار زیبا و ظریف متعلق به قرن نوزدهم میلادی قرار دارد که زمانی خانه زوجی بوده است که نام آن‌ها اکنون روی موزه قرار دارد. اتاق‌های مجلل این عمارت زیبا اکنون میزبان نقاشی‌های برجسته‌ای از هنرمندانی همچون ناتیر، فراگونارد و کانالتو است که می‌تواند تجربه بسیار خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد.

5. موزه ارتش

Musee de l’Armee

Musee de l’Armee

موزه ارتش (Musee de l’Armee) در مجموعه ساختمانی بسیار بزرگ و تماشایی قرار دارد که در ابتدا توسط لویی چهاردهم به عنوان یک بیمارستان برای سربازان معلول ساخته شده بود. این مجموعه بسیار بزرگ و گسترده است و در درون آن چندین موزه از جمله موزه ارتش قرار دارد که یکی از بهترین و بزرگترین موزه‌های تاریخ نظامی محسوب می‌شود که در آن حدود 500 هزار اثر شامل نقاشی، یونیفرم، سلاح و … به نمایش درآمده است. یکی دیگر از موزه‌های این مجموعه نیز موزه نقش‌های برجسته (Musee des Plans-Reliefs) است که در آن مدل‌های سه بعدی زیادی از قلعه‌ها و شهرهای فرانسه به زیبایی به نمایش گذاشته شده‌اند.

4. موزه رودین

Musee Rodin

Musee Rodin

موزه رودین (Musee Rodin) در عمارتی قرار دارد که قبلا خود رودین در آن سکونت داشته است و امروزه، تمام آثار او از جمله مجسمه‌های خیره‌کننده‌اش به نمایش درآمده است. بیش از 6600 مجسمه در این موزه نگهداری می‌شوند و علاوه بر آن می‎توان به 8000 عکس و نقاشی نیز اشاره کرد. باغ‌های رز و اتاق‌های گران‌بهای این عمارت نیز محیطی خارق‌العاده را خلق کرده‌اند که گردش در آن‌ها می‌تواند تجربه‌ای به‌یادماندنی را برای شما رقم بزند.

3. موزه اورنجری

Musee de l'Orangerie

Musee de l’Orangerie

موزه اورنجری (Musee de l’Orangerie) در شهر پاریس در پارک تویلری (Jardin des Tuileries) قرار دارد که در آن هشت نقاشی نیلوفر آبی مونه به نمایش درآمده‌اند. بوم‌های این نقاشی‌ها روی دیوارهایی منحنی قرار گرفته‌اند که منظره‌ای بسیار تماشایی و آرامش‌بخش را خلق کرده‌اند. این نقاشی‌های برجسته از مونه، دلیل اصلی بازدید افراد از این موزه به شمار می‌رود، هر چند آثاری از دیگر هنرمندان نیز در این موزه وجود دارد.

2. موزه اورسی

Musee d'Orsay

Musee d’Orsay

موزه اورسی (Musee d’Orsay) در یک ایستگاه قطار قدیمی قرار دارد و این ساختمان زیبا درون خود بزرگترین مجموعه از نقاشی‌های امپرسیونیست و پست امپرسیونیست را جای داده است. بیش از 2000 نقاشی و 600 مجسمه در موزه اورسی وجود دارند که بازدیدکنندگان می‌توانند از آن‌ها بازدید کنند. از جمله برجسته‌ترین آثار این موزه نیز می‌توان به نقاشی شب پرستاره بر فراز رن (Starry Night over the Rhone) اثر ون گوگ اشاره کرد.

1. موزه لوور

Louvre

Louvre

موزه لوور (Louvre) در پاریس به عنوان بزرگترین و همچنین پربازدیدترین موزه جهان شناخته می‌شود و سالانه میلیون‌ها نفر از گالری‌ها و آثار مختلف آن بازدید می‌کنند. این موزه در ساختمانی فوق‌العاده زیبا و خیره‌کننده قرار دارد که زمانی یک قلعه و قصر سلطنتی بوده است. بیش از 35 هزار اثر در موزه لوور به نمایش گذاشته شده‌اند که شامل مومیایی‌های مصری، نقاشی‌های رنسانس، آثار باستانی از خاورمیانه و… است. نقاشی «مونا لیزا» و مجسمه «ونوس میلو» دو اثر هنری برجسته‌ای به شمار می‌روند که در موزه لوور قرار دارند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان