جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید
جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید

بهترین جزایر کیپ ورد

کیپ ورد یا دماغه سبز (Cape Verde) مجموعه جزایری است که در فاصله ۵۶۰ کیلومتری غرب سواحل قاره آفریقا و در درون اقیانوس اطلس قرار دارند

بهترین جزایر کیپ ورد

کیپ ورد یا دماغه سبز (Cape Verde) مجموعه جزایری است که در فاصله 560 کیلومتری غرب سواحل قاره آفریقا و در درون اقیانوس اطلس قرار دارند. این جزایر توسط آتشفشان‌ها در میلیون‌ها سال قبل ساخته شده‌اند و در سال‌های اخیر نیز فوران‌هایی در این مجمع‌الجزایر صورت گرفته است. کیپ ورد در سال 1462 میلادی توسط پرتغالی‌ها کشف شد و تا سال 1976 میلادی که به استقلال دست پیدا کرد، مستعمره پرتغال بود.

در ادامه به معرفی بهترین جزایر کیپ ورد می‌پردازیم. همراه با ما باشید.

10. جزیره مایو

Maio

Maio

اگر به دنبال لذت بردن از سواحل و تفریحات آن هستید، به جزیره مایو (Maio) سفر کنید که سواحلی بسیار زیبا و تماشایی دارد. جزیره «مایو» قبلا برای معادن نمک خود شناخته می‌شد و امروزه نیز شهری آرام و خلوت با خانه‌های رنگارنگ است که در گردش در آن می‌تواند بسیار روحیه‌بخش باشد. «مایو» با وجود داشتن پوشش گیاهی اندک، بزرگترین جنگل در «کیپ ورد» را درون خود جای داده است. مرکز و میدان اصلی شهر «ویلا د مالو» نیز مکانی بسیار خوبی برای تعامل با ساکنین محلی محسوب می‌شود.

9. جزیره سانتا لوزیا

Santa Luzia

Santa Luzia

سانتا لوزیا (Santa Luzia) به عنوان کوچک‌ترین جزیره «کیپ ورد» شناخته می‌شود و کسی در آن سکونت ندارد اما کشتی‌های تفریحی زیادی به آن جذب می‌شوند. بادهای ملایم از سمت شمال شرقی نیز این جزیره را به لنگرگاه محبوب و دورافتاده‌ای برای قایق‌های تفریحی تبدیل کرده است. درون جزیره می‌توان ویرانه‌هایی از سکونت انسان‌ها را پیدا کرد که از حدود دهه 60 میلادی این جزیره را ترک کردند.

8. جزیره براوا

Brava

Brava

یکی دیگر از جزایر کوچک و مسکونی «کیپ ورد»، ‌جزیره براوا (Brava) است و در سفر خود به این جزیره، با افراد زیادی روبه‌رو نخواهید شد. جزیره براوا به عنوان سرسبزترین جزیره «کیپ ورد» شناخته می‌شود که در سال 1462 میلادی توسط دریانوردان پرتغالی کشف شده بود. زمانی صید نهنگ در این جزیره رواج داشته اما امروزه بیشتر ماهیگیری و کشاورزی در آن صورت می‌گیرد و ساکنان آن بیشتر قهوه، موزه و گوجه پرورش می‌دهند. شهر «ویلا نووا سنترا»، زیباترین شهر این جزیره به شمار می‌رود.

7. جزیره سائو نیکولاو

Sao Nicolau

Sao Nicolau

کمتر از 13 هزار نفر در جزیره سائو نیکولاو (Sao Nicolau) سکونت دارند که آن را به مکان بسیار خوبی برای دوری از اجتماع و شلوغی تبدیل می‌کند. موقعیت کوهستان و سرسبز جزیره نیز آن را به مقصد بسیار محبوبی در میان کوهنوردان تبدیل کرده است. در نقطه مقابل نیز دسترسی به سواحل جزیره اندکی دشوار است. مرکز این جزیره نیز شهر «ریبیرا براوا» نام دارد که ظاهر آن رنگارنگ و تماشایی است.

6. جزیره فوگو

Fogo

Fogo

جزیره فوگو (Fogo) مرتفع‌ترین جزیره در مجمع‌الجزایر «کیپ ورد» است که ارتفاع بلندترین نقطه آن یعنی کوه فوگو به حدود 2829 متر می‌رسد. این کوه آتشفشانی از سال 1680 میلادی به صورت دوره‎‌ای فوران می‌کند که آخرین فوران آن نیز مربوط به سال 2014 میلادی است. خاک آتشفشانی غنی این جزیره، آن را برای پرورش قهوه بسیار مناسب کرده است. بزرگترین شهر جزیره نیز شهر «سائو فیلیپ» نام دارد که گردش در آن می‌تواند جالب‌توجه باشد.

5. جزیره سانتو آنتائو

Santo Antao

Santo Antao

جزیره سانتو آنتائو (Santo Antao) دومین جزیره بزرگ «کیپ ورد» است که بیشتر برای کوهستان‌های خود شهرت دارد. با اینکه بیشتر جزیره متروکه است اما در آن می‌توان گیاهان نیمه گرمسیری همچون صنوبر، کاج، نخل خرما و نارگیل را مشاهده کرد. بزرگترین شهر جزیره نیز «ریبیرا گرنده» نام دارد که مکانی سرزنده و جذاب است و گردش در بازار و خیابان‌های آن می‌تواند تجربه خوبی را برای شما رقم بزند. از جمله جاهای دیدنی دیگر این جزیره می‌توان به کلیسای «نوسا سنهورا دو رازاریو» و شهر بندری «پورتو نووو» اشاره کرد.

4. جزیره سائو ویسنته

Sao Vicente

Sao Vicente

سائو وسنته (Sao Vicente) جزیره‌ای خشک و مسطح است که در آن حدود 80 هزار نفر ساکن هستند و بیشتر آن‌ها در شهر «میندلو» زندگی می‌کنند که به عنوان مرکز فرهنگی کیپ ورد شناخته می‌شود. این شهر محل تولد سبک موسیقی سنتی این کشور است و به خاطر تجارت با کشورهای آفریقا، تاثیر فرهنگ و معماری آفریقا در این شهر را می‌توان به خوبی احساس کرد. جنوب غربی جزیره «سائو ویسنته» در بین موج‌سواران بسیار محبوبیت دارد.

3. جزیره سانتیاگو

Santiago

Santiago

جزیره سانتیاگو (Santiago) بزرگترین جزیره کیپ ورد است و نیمی از جمعیت این کشور در این جزیره زندگی می‌کنند و پایتخت کیپ ورده یعنی شهر «پرایا» در آن قرار دارد. جزیره «سانتیاگو» مکان بسیار خوبی برای تماشای گونه‌های در خطر انقراض شامل 38 گونه گیاه و چندین گونه پرنده است. بزرگترین و قدیمی‌ترین درخت کیپ ورد، یک درخت کاپوک است که قدمت آن به بیش از 500 سال می‌رسد و در این جزیره قرار دارد.

2. جزیره بوآ ویستا

Boa Vista

Boa Vista

کوهستان‌ها، بیابان‌ها و سواحل در جزیره بوآ ویستا (Boa Vista) در کنار یکدیگر قرار دارند و آن را به مکانی بسیار تماشایی و جذاب تبدیل کرده‌اند. این جزیره به عنوان سومین جزیره بزرگ کیپ ورد شناخته می‌شود و از دیگر جزیره‌ها به قاره آفریقا نزدیک‌تر است. در سال 2007 میلادی فرودگاهی بین‌المللی در این جزیره افتتاح شد و از آن زمان، گردشگران زیادی از این جزیره بازدید می‌کنند. در بخش شمالی جزیره نیز بقایای یک کشتی باری اسپانیایی قرار دارد که در سال 1968 میلادی در ساحل به گل نشسته است.

1. جزیره سال

Sal

Sal

همانطور که از نام جزیره سال (Sal) مشخص است، تجارت اصلی در این جزیره، نمک بوده است که در قرن نوزدهم میلادی به برزیل صادر می‌شد ولی امروزه اکثر معادن نمک جزیره «سال» جنبه توریستی دارند. جزیره «سال» محبوب‌ترین جزیره کیپ ورد به شمار می‌رود و فرودگاه اصلی این کشور در این جزیره قرار دارد. سطح جزیره عمدتا صاف و سواحل آن شنی هستند و وجود بادهای زمستانی نیز آن را به بهشتی برای موج‌سواران تبدیل کرده است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان