جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید
جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید

بهترین جاهای دیدنی سوئیس

سوئیس بیشتر برای کوهستان‌ها، ساعت‌ها، شکلات، پنیر و بی‌طرفی سیاسی خودش شناخته می‌شود. سوئیس ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به این نکته اشاره کرد که سه زبان ملی دارد و بسته به هر ناحیه، می‌توان زبان ایتالیایی، فرانسوی و آلمانی را در آن شنید. در ادامه همراه با ما باشید تا به معرفی بهترین جاهای دیدنی سوئیس بپردازیم.

بهترین جاهای دیدنی سوئیس

سوئیس بیشتر برای کوهستان‌ها، ساعت‌ها، شکلات، پنیر و بی‌طرفی سیاسی خودش شناخته می‌شود. سوئیس ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به این نکته اشاره کرد که سه زبان ملی دارد و بسته به هر ناحیه، می‌توان زبان ایتالیایی، فرانسوی و آلمانی را در آن شنید. در ادامه همراه با ما باشید تا به معرفی بهترین جاهای دیدنی سوئیس بپردازیم.

10. کوه پیلاتوس

Mount Pilatus

Mount Pilatus

کوه پیلاتوس (Mount Pilatus) در منطقه دریاچه لوسرن (Lake Lucerne) قرار دارد و سرشار از شگفتی و زیبایی است. نام کوه بر اساس شایعه‌ای قدیمی است که شخصی رومی به نام پونتیوس پیلات در این کوهستان دفن شده است. ارتفاع کوه «پیلاتوس» به 2100 متر می‌رسد و از بالای آن می‌توان شاهد مناظری زیبا از کوهستان‌های فرانسه و سوئیس بود. در پایین کوه نیز دریاچه «لوسرن» به چشم می‌خورد که بسیار زیبا است.

9. فواره جت دیو

Jet d'Eau

Jet d’Eau

فواره جت دیو (Jet d’Eau) که بسیار عظیم و غول‌پیکر است،‌ یکی از برجسته‌ترین مناظر دیدنی ژنو به شمار می‌رود و ارتفاع آب‌ها در این فواره به حدود 140 متر می‌رسد. این فواره در محل خروجی دریاچه «ژنو» به درون رود «رون» قرار دارد و آن چنان عظیم است که از چندین کیلومتر می‌توان آن را مشاهده کرد و در هر بار فوران، حدود هفت تن آب را به آسمان پرتاب می‌کند. بهترین نقطه برای تماشای این فواره نیز محل شنایی محلی به نام « Bains de Paquis» است.

8. گریندلوالد

Grindelwald

Grindelwald

شهر کوهستانی گریندلوالد (Grindelwald) بزرگترین پیست اسکی در منطقه یونگفراو را دارد و چه در فصل تابستان و چه در زمستان، می‌توان به این شهر کوهستانی سفر کرد و از جاهای زیبای آن دیدن کرد. در تابستان می‌توان در مسیرهای مختلف کوهستانی کوهنوردی کرد و برخی از بهترین نقاط صخره‌نوردی در کل اروپا را مشاهده کرد. در زمستان نیز بیشتر افراد برای اسکی به اینجا سفر می‌کنند. هر ساله جشنواره جهانی برف در این شهر برگزار می‌شود که در آن، مجسمه‌های یخی زیبایی ساخته می‌شوند.

7. آبشار راین

Rhine Falls

Rhine Falls

آبشار راین (Rhine Falls) در نزدیکی شفوزان (Schaffausen) به عنوان بزرگترین آبشار اروپا شناخته می‌شود و با یک تور قایق می‌توان از این جاذبه بسیار زیبا دیدن کرد و در کنار آن از حوضه آبی زیبای سوئیس، قلعه‌های کنار رودخانه و تخته سنگ‌های دیدنی که در وسط رودخانه و در بالای آبشار قرار گرفته‌اند نیز بازدید کرد. یک زمین مخصوص بازی کودکان، موزه تاریخی و مسیرهای پیاده‌روی و ماجراجویی در اطراف آبشار وجود دارند که بازدید شما را هیجان‌انگیزتر و جذاب‌تر خواهند کرد.

6. برج ساعت زیتگلوج

Zytglogge

Zytglogge

دروازه برج ساعت زیتگلوج (Zytglogge) در شهر برن، قدیمی‌ترین دروازه شهر به شمار می‌رود و از لحاظ تاریخی اهمیت بسیار زیادی دارد. این دروازه در قرن دوازدهم میلادی ساخته شده بود و ساعتی که در بالای برج قرار دارد نیز یکی از تماشایی‌ترین و قدیمی‌ترین ساعت‌هایی است که می‌توان در سراسر جهان مشاهده کرد. این ساعت در سال 1530 میلادی ساخته شده و برای قرن‌ها ساعت اصلی این شهر بوده است. سبک باروک و تزیینات طلایی، سوژه عکاسی بسیار خوبی برای عکاسان فراهم کرده است.

5. برنینا اکسپرس

Bernina Express

Bernina Express

برنینا اکسپرس (Bernina Express) قطاری به رنگ قرمز روشن است که در سراسر کوه‌های آلپ سفر می‌کند. این قطار سفر خود را از شهر «چور» شروع می‌کند و در آن سوی مرز در شمال ایتالیا در شهر «تیرانو» به انتهای مسیر می‌رسد. سفر در این مسیر حدود 4 ساعت طول می‌کشد و قطار از 196 پل و 55 تونل عبور می‌کند. مسافران قطار فرصت مشاهده قله‌های برفی، یخچال‌های طبیعی، شهرها، پل‌ها و دیگر جاذبه‌ها را دارند.

4. پل کلیسا

Chapel Bridge

Chapel Bridge

پل کلیسا (Chapel Bridge) با طول 204 متر پلی طولانی است که در شهر «لوسرن» و بر روی رودخانه «ریوس» کشیده شده است. «پل کلیسا» به عنوان قدیمی‌ترین پل چوبی سرپوشیده اروپا شناخته می‌شود و یکی از جاذبه‌های گردشگری برجسته سوئیس محسوب می‌شود. پل در سال 1333 میلادی ساخته شده بود و به گونه‌ای طراحی شده تا از شهر «لوسرن» در برابر حملات حفاظت کند. درون پل نیز مجموعه‌ای از نقاشی‌ها از قرن هفدهم میلادی به چشم می‌خورد که برخی از رویدادهای تاریخی شهر را به نمایش گذاشته‌اند. اکثر پل و این نقاشی‌ها در یک آتش‌سوزی در سال 1993 میلادی از بین رفتند اما به سرعت بازسازی شدند.

3. یونگفراو

Jungfraujoch

Jungfraujoch

یونگفراو (Jungfraujoch) دکلی در کوهستان برنسی است که با راه‌آهن قابل دسترسی است و مرتفع‌ترین ایستگاه کوهستانی اروپا شناخته می‌شود. در اینجا می‌توان شاهد مناظری بسیار زیبا و خارق‌العاده نسبت به کوه‌های یونگفراو، مونک و ایگر بود و پایین این کوهستان‌ها نیز یخچال طبیعی ایگر قرار دارد که تماشایی به نظر می‌رسد. رصدخانه ابوالهول (Sphinx observatory) یکی از مرتفع‌ترین ایستگاه‌های رصدی ستارگان در جهان است و در اینجا قرار دارد.

2. قلعه شیلون

Chateau de Chillon

Chateau de Chillon

قلعه شیلون (Chateau de Chillon) در سواحل دریاچه «ژنو» قرار دارد و برای بیش از چهار قرن است که به عنوان قلعه اصلی مشرف به آب‌های این دریاچه است و از این مسیر آبی محافظت می‌کند. این قلعه شامل آثاری هنری از قرن چهاردهم میلادی، قنات، 25 ساختمان جداگانه، سه حیاط و دو دیوار دایره‌ای است. هر ساله گردشگران زیادی از این قلعه بازدید می‌کنند و برای رویداهای شخصی همچون عروسی نیز می‌توان آن را اجاره کرد.

1. ماترهورن

Matterhorn

Matterhorn

کوه ماترهورن (Matterhorn) نمادی برجسته از کوهستان‌های آلپ سوئیس است و ارتفاع آن به 4478 متر می‌رسد. این کوه در مرز بین سوئیس و ایتالیا قرار دارد و یکی از مرتفع‌ترین قله‌ها در آلپ و همچنین یکی از مرگبارترین قله‌ها به شمار می‌رود. از سال 1865 تا 1995 میلادی بیش از 500 کوهنورد در این کوه مرده‌اند. کوه «ماترهورن» شیبدار است و برف و یخ اندکی روی آن می‌نشیند و بادها بیشتر برف و یخ را به پایین هدایت می‌کنند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان