مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
جراحی زیبایی

مسی ، رونالدو و البته علی دایی!

دنیای‌اقتصاد : نمایش تحسین‌‌برانگیز لیونل مسی در بازی دوستانه آرژانتین و استونی و پنج گلی که ستاره آلبی‌‌سلسته به ثمر رساند، باعث شده است رسانه‌ها دست به بررسی‌‌های آماری زیادی بزنند که بعضی از آنها جالب بوده است؛ از جمله گزارشی که به سلاطین هت‌‌تریک در مسابقات ملی می‌‌پردازد.

در این گزارش نام علی دایی از ایران هم کنار مسی و کریستیانو رونالدو دیده می‌‌شود. در حقیقت پنج بازیکن بیش از هشت هت‌‌تریک در مسابقات ملی داشته‌‌اند. نفر اول کریس رونالدو است که 10بار موفق به زدن سه گل یا بیشتر در یک بازی ملی شده است. اسون ریدل، بازیکن اسبق تیم ملی سوئد 9هت‌‌تریک داشته، علی مبخوت ستاره فعلی تیم ملی امارات هم 9 سه‌‌گله به ثبت رسانده است. بعد از اینها نوبت به لیونل مسی و علی دایی می‌‌رسد که سابقه 8 هت‌‌تریک را در دوران فوتبال ملی‌‌شان داشته‌‌اند.

آخرین هت‌‌تریک علی دایی سال2004، دو سال پیش از بازنشستگی‌‌اش برابر تیم ملی لائوس رقم خورد. نپال، سریلانکا، کره‌‌‎جنوبی، مالدیو، گوام و لبنان دیگر تیم‌‌هایی هستند که طعم دریافت سه گل از علی دایی را چشیده‌‌اند. در این میان چهار گل تماشایی و حساس شهریار برابر کره‌‌جنوبی در جام ملت‌های آسیا 1996 از شیرین‌‌ترین خاطرات تاریخ فوتبال ایران به شمار می‌‌آید. شاید روی کاغذ تیم‌هایی که دایی در مقابل‌شان هت‌تریک کرده خیلی کوچک و ضعیف به نظر برسند، اما در اروپا هم غالبا چنین تیم‌های قربانی هت‌تریک یکی مثل رونالدو شده‌اند؛ رقبایی نظیر لیتوانی، لتونی، استونی، جزایر فارو و ....

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
جراحی بینی
پیشخوان
تبلیغات متنی