جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید
جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید

بهترین جاهای دیدنی روسیه

روسیه به عنوان بزرگترین کشور جهان مملو از جاهای دیدنی مختلفی است که می‌تواند سفری بسیار جذاب و ماندگار را برای هر گردشگری رقم بزند. در ادامه همراه با ما باشید تا بهترین جاهای دیدنی روسیه را به شما معرفی کنیم.

بهترین جاهای دیدنی روسیه

روسیه به عنوان بزرگترین کشور جهان مملو از جاهای دیدنی مختلفی است که می‌تواند سفری بسیار جذاب و ماندگار را برای هر گردشگری رقم بزند. در ادامه همراه با ما باشید تا بهترین جاهای دیدنی روسیه را به شما معرفی کنیم.

10. راه‌آهن سراسری سیبری

Trans-Siberian Railway

Trans-Siberian Railway

راه‌آهن سراسری سیبری (Trans-Siberian Railway) بخشی از طولانی‌ترین سیستم راه‌آهنی جهان به شمار می‌رود که از مسکو شروع می‌شود و تا شهری در نزدیکی مرز روسیه با کره شمالی و چین به نام ولادیوستوک ادامه دارد. ساخت این راه‌آهن از سال 1891 میلادی توسط تزار الکساندر سوم شروع شد و توسط پسرش به نام تزار نیکلاس دوم در سال 1916 میلادی به پایان رسید و به همین دلیل به نام مسیر تزارها شناخته می‌شود.

9. کوه البروس

Mount Elbrus

Mount Elbrus

کوه البروس (Mount Elbrus) در رشته کوه قفقاز در جنوب روسیه قرار دارد و ارتفاع آن به حدود 5642 متر می‌رسد. این کوه یکی از هفت قله مرتفع جهان به شمار می‌رود که هر کدام از آن‌ها در هفت قاره سیاره زمین قرار دارند و از همین رو، گردشگران و کوهنوردان زیادی را به خود جذب می‌کند. با اینکه کوه توسط آتشفشان ایجاد شده اما امروزه خاموش است و خبری از فوران در آن نیست. تله‌کابینی در کوه وجود دارد که افراد را تا ارتفاع 3800 متری می‌برد.

8. دره آبفشان‌ها

Valley of Geysers

Valley of Geysers

دره آبفشان‌ها (Valley of Geysers) در شبه جزیره کامچاتکا در شرق دور روسیه قرار گرفته است و به عنوان دومین مزرعه آبفشان بزرگ در سراسر جهان شناخته می‌شود. این مکان در سال 1941 میلادی توسط دانشمندی محلی کشف شده بود و از آن زمان نیز به جاذبه گردشگری بسیار محبوبی در کامچاتکا تبدیل شده و دانشمندان و گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

7. جزیره کیژی

Kizhi Island

Kizhi Island

جزیره کیژی (Kizhi Island) در منطقه‌ای در شمالی غربی روسیه به نام کارلیا قرار گرفته است که هم مرز با دریای سفید و فنلاند است و بیشتر برای موزه فضای باز خود شناخته می‌شود. کارلیانی‌ها از قرن سیزدهم میلادی در این منطقه زندگی می‌کردند و فرهنگی ترکیبی از شرق و غرب دارند. مجموعه موزه شامل کلیسایی مشهور با 22 گنبد است و از جمله دیگر جاذبه‌های جزیره می‌توان به خانه‌های چوبی، آسیاب‌های بادی، کلیساها و انبارها اشاره کرد.

6. کلیسای سنت سوفیا

St Sophia Cathedral, Novgorod

St Sophia Cathedral, Novgorod

کلیسای سنت سوفیا (St Sophia Cathedral) در شهر نووگورود (Novgorod) قرار گرفته است که قدیمی‌ترین شهر روسیه است. این کلیسا حدود 125 پا ارتفاع دارد و دارای پنج گنبد برجسته است که نمایی بسیار زیبا و تماشایی را ایجاد کرده‌اند. کلیسای «سنت سوفیا» به عنوان قدیمی‌ترین کلیسای روسیه شناخته می‌شود و در آن اشیاء و آثار قدیمی زیادی وجود دارند. قدمت سه درب حکاکی‌شده کلیسا نیز به قرن دوازدهم میلادی باز می‌گردد.

5. دریاچه بایکال

Lake Baikal

Lake Baikal

بسیاری از کسانی که در مسیر راه‌آهن سراسری سیبری سفر می‌کنند، در دریاچه بایکال (Lake Baikal) توقف می‌کنند تا به تماشای عمیق‌ترین و قدیمی‌ترین دریاچه روی زمین بنشینند. دریاچه بایکال حدود 20 درصد آب شیرین جهان را در خود جای داده است و حدود 25 میلیون سال قدمت دارد. این دریاچه به عنوان مروارید سیبری شناخته می‌شود و یکی از شفاف‌ترین دریاچه‌های روی زمین است.

4. سوزدال

Suzdal

Suzdal

سوزدال (Suzdal) زمانی پایتخت چندین قلمروی روسیه بوده است و جواهر «حلقه طلایی» روسیه محسوب می‌شود. حلقه طلایی نیز شهرهایی باستانی هستند که به عنوان موزه‌های زنده گذشته فرهنگی روسیه شناخته می‌شوند. کسانی که به تماشای بهترین معماری‌های تاریخی روسیه و بازدید از کلیساهای گنبددار و صومعه‌های تاریخی علاقه‌مند هستند، حتما باید از سوزدال دیدن کنند. قدمت این شهر به سال 1024 میلادی باز می‌گردد و همانند موزه‌ای بزرگ است که بینندگان را به گذشته می‌برد.

3. کرملین مسکو

Moscow Kremlin

Moscow Kremlin

کرملین مسکو (Moscow Kremlin) یکی از جاذبه‌هایی است که هر گردشگری که به روسیه سفر می‌کند، باید از آن دیدن کند. اینجا محل ادارات دولتی روسیه است و درون دیوارهای آن نیز چهار کلیسای جامع و چندین موزه قرار دارند که در قرن پانزدهم و شانزدهم میلادی ساخته شدند. محوطه کرملین حدود 250 هکتار وسعت دارد و در آن اسلحه خانه‌ای وجود دارد که مملو از گنجینه‌های سلطنتی از گذشته است که از جمله آن‌ها می‌توان به الماسی 190 قیراطی اشاره کرد.

2. موزه هرمیتاژ

Hermitage Museum

Hermitage Museum

موزه هرمیتاژ (Hermitage Museum) در سال 1764 میلادی توسط کاترین بزرگ ساخته شده بود و در شهر سن پترزبورگ قرار دارد. این موزه بسیار بزرگ از هنر و فرهنگ مجموعه‌ای بیش از سه میلیون شی را درون خود جای داده است. این مجموعه بزرگ و خارق‌العاده در بین 6 ساختمان تاریخی پراکنده شده‌اند، ساختمان‌هایی که شامل کاخ زمستانی می‌شود که قبلا سکونتگاه امپراتورهای روسیه بوده است.

1. کلیسای جامع سن باسیل

Saint Basil's Cathedral

Saint Basil’s Cathedral

کلیسای جامع سن باسیل (Saint Basil’s Cathedral) در بین سال‌های 1554 تا 1561 میلادی ساخته شده و در مرکز شهر مسکو قرار دارد و از جمله برجسته‌ترین و بهترین جاهای دیدنی روسیه به شمار می‌رود که گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. در حقیقت، این معماری متمایز و خیره‌کننده کلیسا است که گردشگران را به حیرت وا می‌دارد. این کلیسا به نحوی طراحی شده تا نمایانگر شکل یک شعله باشد. سازه کلیسای جامع «سن باسیل» بسیار منحصربه‌فرد و تماشایی است و همانند آن را نمی‌توان در هیچ کجای جهان مشاهده کرد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان