مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
جراحی زیبایی

با خدمات باشگاه مشتریان کارگزاری ها آشنا شوید!

باشگاه مشتریان کارگزاری ها در واقع مرجعی برای دسترسی به بخش‌های مختلفی از قبیل اطلاعات بازار سرمایه، اطلاعات درباره روش‌های سرمایه‌گذاری، امکان دریافت تخفیف و جوایز، مسابقات، آموزش‌های رایگان و ... است.

بازار سرمایه از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. بدیهی است که برای شفاف‌سازی بخش‌های مختلف نیاز به توضیح و بررسی است. کارگزاری‌های مختلف در راستای بهبود عملکرد خود و تامین نیاز‌های مشتریان، اقدام به راه‌اندازی بخشی با نام باشگاه مشتریان کرده‌اند.

باشگاه مشتریان کارگزاری ها  در واقع مرجعی برای دسترسی به بخش‌های مختلفی از قبیل اطلاعات بازار سرمایه، اطلاعات درباره روش‌های سرمایه‌گذاری، امکان دریافت تخفیف و جوایز، مسابقات، آموزش‌های رایگان و ... است. کارگزاری‌های زیادی در جهان وجود دارند که خدمات باشگاه مشتریان خوبی ارائه می‌کنند. از میان آن‌ها می‌توان به schwab.com و merrilledge.com اشاره کرد. ار نمونه‌های خوب ایرانی هم می‌توان به باشگاه مشتریان کارگزاری آگاه به آدرس bashgah.com اشاره کرد.

سرمایه‌گذاران نسبت به کارگزاری خود و امکانات موجود در درگاه آنلاین آن‌ها، می‌توانند از مزایای مختلفی بهره‌مند شوند. در واقع کارگزاری‌های مختلف شرایط و امکانات مختلفی در باشگاه مشتریان خود دارند که بعضی از آن‌ها یکسان هستند و بعضی دیگر به نوعی عاملی برای تمایز و تخصیص مزایای بیشتر به مشتریان آن‌ها است.

یکی دیگر از مزایای باشگاه مشتریان، معرفی خدمات کارگزاری‌ها به صورت کامل است و در واقع مسیری واضح از ویژگی‌های آن‌ها را ترسیم می‌کند.

در ادامه به بررسی بخش‌های اصلی و مهم موجود در کار‌گزاری‌های مختلف خواهیم پرداخت:

بخش‌های مختلف باشگاه مشتریان کارگزاری ها

باشگاه مشتریان کارگزاری ها  از بخش‌های مختلفی تشکیل شده‌اند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. باید مد نظر داشته باشید که این بخش‌ها به نوعی پرکاربرد هستند و اصولا به این معنی نیست که تمام کارگزاری‌ها به صورت یکسان همه بخش‌ها را داشته باشند.

آموزش

یکی از بخش‌های اصلی این سامانه‌ها، خدمات مربوط به آموزش است. در واقع کارگزاری‌های مطرح و با تجربه، به آموزش مشتریان خود خیلی اهمیت می‌دهند و این عامل را دلیلی برای موفقیت و کسب سود آن‌ها می‌دانند. از این رو یکی از مهم‌ترین بخش‌های موجود در باشگاه مشتریان کارگزاری ها ، وجود بخش آموزش است.

معرفی روش‌های سرمایه‌گذاری (صندوق‌های سرمایه‌گذاری و خدمات سبدگردانی)

به دلیل پایین‌بودن سطح دانش عمومی در مورد مباحث بورسی و عدم توانایی در انجام معاملات مستقیم، کارگزاری‌ها اقدام به تاسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری کردند تا بتوانند راه‌های کسب منفعت از بازار سرمایه به روش غیر مستقیم را افزایش دهند.

 در این بخش معرفی صندوق‌ها انجام می‌شود و می توانید با انواع آن از حیث نحوه ترکیب دارایی و عملکرد آشنا شوید. ضمنا خدمات سبدگردانی نیز سرمایه‌گذاری غیر مستقیم هستند که در ارتباط با آن‌ها نیز اطلاعات موجود است.

اخبار

اطلاعات و مطالب مهم بازار سرمایه که برای سرمایه‌گذاران مهم و کاربردی است، در این بخش نمایش داده می‌شود و می‌توانید از مهم‌ترین اخبار مرتبط با بازار و کارگزاری خود مطلع شوید.

بسته‌های اعتباری

کارگزاری‌ها شرایطی را فراهم کرده‌اند که مشتریان بتوانند اعتبار یا به نوعی وام دریافت کنند و از آن برای معاملات خود استفاده کنند. این بسته‌ها بر مبنای امتیاز آن‌هاست، که امتیاز نیز به سبب انجام معاملات به مشتریان تعلق می‌گیرد.

تخفیف در کارمزد

با کسب امتیاز، سطح مشتریان در باشگاه ارتقاء پیدا می‌کند و با این ارتقاء رتبه می‌توانند نسبت به سطح خود از تخفیف‌های موجود بهره‌مند شوند.

تخفیف در آموزش

در این بخش می‌توانید از خدمات موجود در بخش آموزش که تخفیف‌ دارند مطلع شوید و از‌ آن‌ها استفاده کنید.

تخفیف در خدمات مشاوره‌‌ای

کارگزاری‌ها به ارائه خدمات مشاوره‌ای نیز می‌پردازند و برای این نوع از خدمات خود که در انتخاب و خرید سهم به مشتریان کمک می‌کند نیز اقدام به اعمال تخفیف می‌کنند.

مسابقات

در این بخش می‌توانید با انجام مسابقه‌های موجود برنده جوایز نفیسی شوید و امتیاز کسب کنید.

عرضه اولیه

پیام‌های انتشار عرضه اولیه، اطلاع‌رسانی و اطلاعات موجود مرتبط با عرضه مورد نظر را در این بخش می‌توانید مشاهده کنید. برخی از کارگزاری‌ها امکان خرید اتوماتیک دارند و برخی نیز امکان ثبت سفارش آفلاین دارند که در تایم بازار، معاملات و تخصیص آن‌ها انجام می‌شود.

سوالات متداول

به دلیل وجود بعضی مشکلات یکسان در بین مشتریان، در این بخش می‌توانید به پاسخ سوالاتی نظیر نحوه اعمال تغییر کارگزار ناظر و سایر مسائل پرکاربرد، دسترسی داشته باشید.

خدمات

تمامی خدمات ارائه شده را می‌توانید در این بخش مشاهده کنید.

دریافت امتیاز

با مراجعه روزانه و شرکت در مسابقات می‌توانید امتیاز کسب کنید. این امتیاز‌ها یا به صورت نقدی قابل برداشت هستند یا می‌توانید از آن‌ها برای دریافت تخفیف استفاده کنید.

راهنمای باشگاه

در این بخش تمامی قسمت‌ها برای دسترسی بهتر قابل مشاهده است و می‌توانید دریابید که برای مشاهده بخش مورد نظر خود از کدام قسمت استفاده کنید.

نمای بازار وسامانه سهام عدالت

نقشه یا نمای کلی بازار را در باشگاه می‌توانید مشاهده کنید و برخی از کارگزاری‌ها دسترسی به سامانه سهام عدالت خود را نیز در باشگاه قرار داده‌اند و می‌توان برای فروش واقدامات دیگر وارد آن شد.

لازم به ذکر است که این بخش‌ها به عنوان پرکاربردترین‌ها ذکر شدند و ممکن است در بعضی از کارگزاری‌ها موجود باشند و در بعضی دیگر خیر، به هر حال استفاده از باشگاه مشتریان کارگزاری ها  برای اینکه بهترین دسترسی را به خدمات ارائه شده داشته باشید، بسیار مناسب است.

کلام آخر

برای اینکه بتوانید با خدمات کارگزاری خود آشنا شوید و از آن‌ها استفاده کنید، لازم است تا به باشگاه مشتریان کارگزاری‌ خود وارد شوید. با ثبت نام و مراجعه روزانه به باشگاه، می‌توانید امتیاز دریافت کنید و از امتیاز‌های خود برای دریافت تخفیف کارمزد، مشاوره و دوره‌های آموزشی استفاده کنید.

اطلاع رسانی‌های مهم در اینجا ذکر می‌شوند و پاسخ سوالات پرتکرار را نیز می‌توانید از طریق باشگاه مشاهده کنید. انواع خدماتی که کارگزاری ارائه می‌کند از قبیل اطلاعات صندوق‌ها در باشگاه قابل مشاهده است و بر اساس سطح خود نیز می‌توانید از مزایای موجود بهره‌مند شوید. برای دریافت تمامی امکانات و اطلاعات موجود در کارگزاری خود لازم است در باشگاه مشتریان کارگزاری مورد نظر خود ثبت نام و فعالیت داشته باشید.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
جراحی بینی
پیشخوان
تبلیغات متنی