جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید
جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید

بهترین جاهای دیدنی برن سوئیس

در ادامه به معرفی جاهای دیدنی شهر برن سوئیس می‌پردازیم. همراه با ما باشید.

بهترین جاهای دیدنی برن سوئیس

شهر برن (Bern) به عنوان پایتخت سوئیس شناخته می‌شود و جاهای تاریخی بسیار زیادی از جمله کاخ‌ها، پارک‌ها و باغ‌های زیبا دارد که می‌تواند سفری خوش را برای شما رقم بزند. جلوه برجسته شهر نیز رودخانه آر (River Aare) است که مناظری بسیار زیبایی را ارائه می‌کند.

در ادامه به معرفی جاهای دیدنی شهر برن سوئیس می‌پردازیم. همراه با ما باشید.

10. موزه زنتروم پل کلی

Zentrum Paul Klee

Zentrum Paul Klee

خود سازه موزه زنتروم پل کلی (Zentrum Paul Klee) بسیار برجسته و تماشایی است. درون آن نیز همانند بیرون آن، جالب‌توجه است. این موزه برجسته‌ترین مجموعه آثار هنری از پل کلی را درون خود نگهداری می‎‌کند و دارای دو تالار بزرگ است که آثار برجسته و بزرگی همچون نقاشی رنگارنگ Park Near Lu در آن‌ها قرار گرفته‌اند. در سفر به شهر برن حتما باید از این موزه دیدن کنید.

9. موزه تاریخی برن

Bern Historical Museum

Bern Historical Museum

موزه تاریخی برن (Bern Historical Museum) یکی از بزرگترین موزه‌ها در سوئیس به شمار می‌رود که در آن، آثاری از تاریخ سوئیس از ماقبل تاریخ تا دستاوردهای مهم و امروزی آن به نمایش گذاشته شده‌اند. آثار زیادی در این موزه به نمایش گذاشته شده‌اند و در بازدید خود حتما از پرده‌های نقش‌دار Burgundy Tapestries و همچین مجموعه طلا و نقره از قرن شانزدهم تا هجدهم میلادی دیدن کنید. درون این موزه نیز بخشی به زندگی اینشتین اختصاص یافته است.

8. تپه گورتن

Gurten

Gurten

تپه گورتن (Gurten Hill) یکی از تماشایی‌ترین مناظر شهر برن را دارد و ساکنین محلی برای گذراندن اوقات فراغت و آرامش گرفتن به آنجا می‌روند اما گردشگران زیادی در آنجا به چشم نمی‌خورند. این تپه بسیار بزرگ در خارج از شهر قرار گرفته و از آنجا می‌توان شاهد مناظری تماشایی بود. مسیرهای مختلفی برای کوهنوردی در اینجا وجود دارند که مورد استقبال کوهنوردان قرار خواهند گرفت. با استفاده از یک قطار نیز می‌توان از مناظر زیبای اینجا لذت برد.

7. خانه انیشتین

Einsteinhaus

Einsteinhaus

خانه انیشتین (Einstein haus) در کرامگاسی پلاک شماره 49 در مرکز شهر برن قرار دارد و در آنجا، آلبرت انیشتین از سال 1903 تا 1905 میلادی به همراه همسر و پسرش زندگی می‌کرده است. او در اینجا مقاله‌های استثنائی نوشت که تاثیر شگرفی در فیزیک داشتند. اثاثیه‌های این خانه همانند سال 1905 میلادی است و در آنجا می‌توان از بخش‌های مختلف خانه نیز بازدید کرد.

6. گودال خرس

Bear Pit

Bear Pit

بنابر افسانه‌ای محلی، «برن» در حقیقت مشتقی از کلمه انگلیسی«بیر» یا «خرس» بوده است و خرس‌ها نقشی مهم در تاریخ و فرهنگ این شهر داشته‌اند. گودال خرس‌ها در شهر برن همانند گذشته تنها برای به نمایش گذاشتن این موجودات نیستند و با گسترش فراوان و افزایش امکانات، به زیستگاه خوبی برای آن‌ها تبدیل شده‌اند. اولین گودال خرس در شهر برن در قرن شانزدهم میلادی شکل گرفته بود.

5. کاخ فدرال

Federal Palace

Federal Palace

کاخ فدرال (Federal Palace) سوئیس محلی است که مجمع فدرال و شورای فدرال سوئیس تشکیل جلسه می‌دهند. این کاخ محل دو شاخه از دولت است و از همین رو، نقشی بسیار مهم در سوئیس ایفا می‌کند. کاخ «فدرال» در قرن نوزدهم میلادی ساخته شده بود و دارای معماری بسیار زیبایی است که افتخار یکی از اولین دموکراسی‌های مدرن جهان را نیز دارد. زمانی که جلسه پارلمان در این کاخ برگزار نمی‌شود، می‌توان با تورهای مختلفی از داخل آن بازدید کرد. در مقابل کاخ نیز فواره‌ای تماشایی در میدان بوندسپلاتز قرار گرفته است که جاذبه گردشگری محبوبی محسوب می‌شود.

4. باغ رز

Rosengarten

Rosengarten

اگر قصد بازدید از شهر قدیمی برن را داشتید، حتما از باغ رز (Rosengarten) آنجا نیز دیدن کنید. این پارک شهری کوچک در بالای تپه‌ای کوچک قرار گرفته است و از آنجا می‌توان شاهد مناظری خیره‎‌کننده نسبت به شهر بود. در این باغ علاوه بر گونه‌های مختلف گل و گیاه، بیش از 200 گونه مختلف رز وجود دارند. در داخل پارک نیز زمین مخصوص بازی کودکان و رستورانی دوست‌داشتنی دیده می‌شود که گردش شما را جذاب‌تر خواهند کرد.

3. صومعه برن

Bern Minster

Bern Minster

با اینکه ساخت صومعه برن (Bern Minster) از قرن پانزدهم میلادی شروع شده بود اما این کلیسا در سال 1893 میلادی تکمیل شد. این صومعه و کلیسا به عنوان مرتفع‌ترین کلیسا در شهر برن و احتمالا تمام سوئیس شناخته می‌شود. معماری کلیسا به سبک گوتیک است و مناره‌ای خارق‌العاده و مشرف به شهر دارد. با اینکه بازدید از کلیسا از نزدیک می‌تواند بسیار جالب‌توجه و جذاب باشد اما بهترین نقطه برای تماشای بخش‌های بیرونی آن از روی پلی در همان نزدیکی است.

2. برج ساعت زیتگلوج

Zytglogge

Zytglogge

یکی از برجسته‌ترین و شناخته‌شده‌ترین نمادهای سوئیس، برج ساعت زیتگلوج (Zytglogge) است که متعلق به قرن سیزدهم میلادی است. هر ساعت و چند دقیقه قبل از آن، این برج ساعت شروع به نواختن موسیقی می‌کند. زمانی که عقربه‎‌ها به سر ساعت می‌رسند، شخصیت‌هایی از پادشاه و خرسش از درون ساعت بیرون می‌آیند که بیننده‌ها و به خصوص کودکان را به حیرت وا می‌دارند. این ساعت نقش بسیار مهمی در تارخی برن داشته و علاوه بر زمان، ماه و حتی نماد زودیاک را نشان می‌دهد.

1. شهر قدیمی برن

Altstadt

Altstadt

شهر قدیمی برن (Altstadt) یکی از جذاب‌ترین و تماشایی‌ترین بخش‌های سوئیس به شمار می‌رود. خیابان‌های سنگ‌فرش‌شده در کنار ساختمان‌های طاق‌دار که در طی پانصد سال گذشته تغییرات اندکی داشته‌اند، برای هر فردی جذاب و تماشایی خواهد بود. در اینجا می‌توان برخی از قدیمی‌ترین و برجسته‌ترین جاذبه‌های سوئیس را مشاهده کرد. در سه سمت شهر قدیمی برن نیز رودخانه «آر» به چشم می‌خورد که محیطی طبیعی و خارق‌العاده برای این مکان تاریخی ایجاد کرده است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان