جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید
جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید

در سفر به هلند کجا بریم؟

در سفر به هلند حتما باید از پایتخت آن یعنی شهر آمستردام (Amsterdam) نیز دیدن کرد. جدا از پایتخت نیز شهرهای بسیار تماشایی و بسیار خوبی در سراسر هلند وجود دارند که باید در برنامه سفر خود آن‌ها را جای بدهید. در ادامه به معرفی مکان‌هایی می‌پردازیم که در سفر به هلند باید از آن‌ها دیدن کنید. همراه با ما باشید.

در سفر به هلند کجا بریم؟

در سفر به هلند حتما باید از پایتخت آن یعنی شهر آمستردام (Amsterdam) نیز دیدن کرد. جدا از پایتخت نیز شهرهای بسیار تماشایی و بسیار خوبی در سراسر هلند وجود دارند که باید در برنامه سفر خود آن‌ها را جای بدهید. در ادامه به معرفی مکان‌هایی می‌پردازیم که در سفر به هلند باید از آن‌ها دیدن کنید. همراه با ما باشید.

10. شهر خاودا

Gouda

Gouda

خاودا (Gouda) شهری کاملا هلندی است که در آن می‌توان ساختمان‌های قدیمی و کانال‌های آب زیادی را مشاهده کرد. به لطف بزرگراه‌ها و راه‌آهن عالی آن، به راحتی می‌توان به این شهر سفر و از جاهای دیدنی مختلف آن بازدید کرد. شهر «خاودا» به خاطر پنیر، استرو‌پ وافل، شمع و لوله‌های سفالی خودش شهرت دارد. از جمله جاهای دیدنی شهر نیز می‌توان به تالار قرن پانزدهمی شهر و سنت جنسکرک (St. Janskerk) اشاره کرد.

9. شهر روتردام

Rotterdam

Rotterdam

در قرن سیزدهم میلادی، روتردام (Rotterdam) روستایی ماهیگیری و کوچک بوده اما امروزه یکی از مدرن‌ترین شهرهای هلند به شمار می‌رود. همانند آمستردام، دوچرخه‌های زیادی در سطح شهر روتردام به چشم می‌خورند و دوچرخه‌سواری روش بسیار خوبی برای لذت بردن از جاهای دیدنی این شهر به شمار می‌رود. منطقه دلفشاون (Delfshaven) در این شهر از گذشته بسیار مورد توجه قرار داشته و امروزه نیز فستیوال‌ها و کارناوال‌های تابستانی آن توجه افراد زیادی از کشورهای همسایه را به خود جذب می‌کند.

8. شهر خورنینگن

Groningen

Groningen

شهر خورنینگن (Groningen) کوچک است اما درون خود دو دانشگاه دارد. اهمیت هنری، تجاری و تحصیلی شهر خورنینگن سبب شده تا افراد زیادی به اینجا در شمال هلند سفر کنند. موزه گرونینگر (Groninger Museum) یکی از نوآورانه‌ترین و مدرن‌ترین موزه‌های هلند به شمار می‌رود و جدای از این موزه، موزه‌های دیگری در شهر خورنینگن وجود دارند که این شهر را به بهشتی برای عاشقان موزه و موزه‌گردی تبدیل کرده‌اند. به لطف جمعیت دانشجوی زیاد ساکن در این شهر، شب‌های آن بسیار پر جنب و جوش است.

7. شهر هارلم

Haarlem

Haarlem

شهر هارلم (Haarlem) مرکز منطقه پرورش پیاز گل لاله به شمار می‌رود و به صورت غیررسمی نیز به عنوان «شهر گل» شناخته می‌شود و هر ساله کارناوال گل هلند (Annual Bloemencorso Parade) در آنجا برگزار می‌شود. شهر در کنار سواحل رودخانه اسپارن (Spaarne River) قرار دارد و در اطراف آن نیز سازه‌های قرون وسطایی زیادی به چشم می‌خورند. موزه تیلرز (Teylers Museum) که به عنوان قدیمی‌ترین موزه هلند شناخته می‎شود، در این شهر قرار دارد و درآن آثاری تاریخی، هنری و علمی به نمایش گذاشته شده‌اند.

6. شهر اوترخت

Utrecht

Utrecht

اوترخت (Utrecht) شهری تاریخی و قرون وسطایی به شمار می‌رود و این موضوع از معماری آن کاملا نمایان است. منحصربه‌فردترین ویژگی شهر نیز سیستم کانال‌های آبی آن است که برای جلوگیری از پیشروی رودخانه راین به مرکز شهر ساخته شده‌اند. شهرت این شهر نیز برای آن است که بزرگترین دانشگاه هلند یعنی دانشگاه اوترخت در اینجا قرار دارد. از جمله دیگر جاهای دیدنی اوترخت می‌توان به کلیسای جامع سنت مارتین، برج دام و موزه اسپیلکلوک اشاره کرد.

5. شهر ماستریخت

Maastricht

Maastricht

شهر ماستریخت (Maastricht) در جنوب هلند قرار گرفته است و بیشتر برای میدان اصلی پرجنب‌وجوش خود به نام Vrijthof شهرت دارد. پیرامون این میدان،‌ کافه‌ها، ‌رستوران‌ها و فروشگاه‌های زیادی به چشم می‌خورند. کلیسای سنت سرواتیوس (Saint Servatius Church)، کلیسای جامع سنت جن (Saint Jan’s Cathedral) و استحکامات قدیمی از جمله دیگر جاذبه‌های شهر ماستریخت به شمار می‌روند که بازدید از آن‎ها خالی از لطف نیست. هل‌پورت (Helpoort) نیز قدیمی‌ترین دروازه شهری سبک خود در هلند است که در این شهر قرار گرفته است.

4. شهر لاهه

The Hague

The Hague

شهر هاخ یا لاهه (The Hague) یکی از جالب‌توجه‌ترین جاهای دیدنی هلند به شمار می‌رود که در سفر خود به این کشور حتما باید از آن بازدید کنید. این شهر به دلیل ساکنین سلطنتی خود به عنوان شهر سلطنتی کنار دریا شهرت دارد و فروشگاه‌های لوکس، مغازه‌های دنج و گالری‌های هنری بین‌المللی را در نقاط مختلف آن می‌توان مشاهده کرد. با اینکه آمستردام پایتخت هلند است اما مرکز سیاسی هلند در بیننهوف (Binnenhof) در لاهه قرار دارد.

3. شهر دلفت

Delft

Delft

شهر دلفت (Delft) شهری رو به پیشرفت است که برای حفظ ظاهر قدیمی خود تلاش بسیار زیادی کرده است. سبک رنسانسی معماری ساختمان تالار شهر در میدان مارکت (Markt Square) تا کانال‌های آبی قدیمی از ویژگی‌های بارز این شهر به شمار می‌روند. یکی از جاهایی که در سفر به شهر دلفت باید از آن دیدن کرد، پرینزهف (The Prinsenhof) است که امروزه به موزه‌ای برجسته تبدیل شده و در آن آثار هنری و تاریخی زیادی به نمایش گذاشته شده‌اند.

2. شهر لیدن

Leiden

Leiden

شهر لیدن (Leiden) با کانال‌های آب خود که در کنار آن‌ها درختان مختلفی دیده می‌شوند، بسیار تماشایی و خارق‌العاده به نظر می‌رسد. آسیاب‌های بادی قدیمی، پل‌های چوبی و پارک‌های سرسبز، شهر لیدن را به مقصدی ایدئال تبدیل کرده‎‌اند که گردش در آن به‌یادماندنی خواهد بود. از جمله جاذبه‌های لیدن می‌توان به موزه‌های آن اشاره کرد که به موضوعات علمی،‌ تاریخی، آثار مصری و حتی آسیاب‌های بادی اختصاص یافته‌اند. در هورتوس بوتانیکوس (Hortus Botanicus) چندین باغ گیاه‌شناسی و قدیمی‌ترین رصدخانه آکادمیک جهان قرار دارد که بازدید از آن‌ها خالی از لطف نخواهد بود. در سفر خود به شهر لیدن حتما از کلیسای قرن شانزدهمی سنت پیتر (Church of St. Peter) نیز بازدید کنید.

1. شهر آمستردام

Amsterdam

Amsterdam

آمستردام به عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری اروپا شناخته می‌شود و بیشتر برای فضای پرجنب‌وجوش و پر از جشن خود شهرت دارد. در مرکز شهر آمستردام نیز بخش قدیمی آن قرار دارد که در آنجا می‌توان از ساختمان‌های تاریخی مختلفی دیدن کرد. پیرامون مرکز شهر را سیستمی از کانال‌های آب فرا گرفته است که پل‌های متعددی روی آن‌ها دیده می‌شود. قایق‌سواری در این کانال‌های آب و بازدید از جاهای مختلف شهر می‌تواند تجربه‌ای منحصربه‌فرد و به‌یادماندنی را برای هر فردی رقم بزند. نآن‌

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان