باربری مازندران
آکام آتا
باربری مازندران
آکام آتا

داستان زندگی اولین زن برنده جایزه نوبل

در جدیدترین قسمت برنامه «هزارتوی داستان» از رادیو نمایش، آثار آلیس مونرو، نویسنده مطرح کانادایی مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد.

داستان زندگی اولین زن برنده جایزه نوبل

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آلیس مونرو در سال 2013 موفق به دریافت جایزه نوبل ادبی شد و آکادمی سوئد او را «استاد داستان کوتاه معاصر» معرفی کرد. مونرو اولین نویسنده‌ای است که در مقام یک نویسنده داستان کوتاه، نوبل ادبیات را از آن خود کرده است. البته آلیس مونرو غیر از جایزه نوبل موفق به دریافت جوایز بسیاری شده است، 2 جایزه معتبر گیلر از جوایز ادبی کانادا و سه جایزه فرماندار کل کانادا از جمله آنها هستند.

او 2 بار هم جایزه تریلیوم را برده و یک بار نیز به عنوان برنده جایزه حلقه منتقدان کتاب ملی آمریکا انتخاب شده است. جایزه بین‌المللی من بوکر نیز از جمله جوایزی است که وی در کارنامه خود دارد.

مارگارت اتوود دیگر نویسنده نام‌دار کانادایی، آلیس مونرو را «یک قدیس بین‌المللی عرصه ادبیات» نام داده‌ است و منتقدان و نویسندگان، سبک ساده و بی‌پیرایه و پیرنگ‌های چند لایه و شخصیت‌های ساده و دیالوگ‌های زیبایش را ستوده‌اند.

پنجشنبه 2 تیر ساعت 21 در برنامه «هزارتوی داستان» بهناز بستاندوست داستان «چشم انداز دریاچه» نوشته مونرو را روایت کرده و در بخش کارشناسی همراه با کیهان بهمنی به تحلیل و بررسی این اثر می‌پردازند..

گویندگی زندگینامه نویسنده را رضا عمرانی انجام داده و تهیه کنندگی آن بر عهده ژاله محمدعلی است.

57245

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
تبلیغات متنی