جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید
جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید

ترامپ: آمریکا دیگر کشور بزرگی نیست

رئیس جمهور سابق آمریکا سیاست‌های دولت کنونی را عامل از دست رفتن جایگاه این کشور دانست.


به گزارش تابناک به نقل از نوفرستی، رئیس جمهور سابق آمریکا معتقد است کشورش به حدی تنزل پیدا کرده، که به مضحکه سایرین تبدیل شده است.

«دونالد ترامپ» در تجمع هواداران خود در ایالت ایلینویز ضمن انتقاد از دولت فعلی آمریکا گفت که این کشور در طول دو سال گذشته چنان متزلزل شده که به مضحکه تبدیل شده است.

رئیس جمهور سابق آمریکا دولت «جو بایدن» را متهم کرد با سیاست‌های خود به جایگاه اقتصادی و سیاسی آمریکا در عرصه بین المللی ضربه زده است.

ترامپ ادامه داد: آمریکا دیگر کشور بزرگی نیست.

از دست رفتن آزادی بیان و مطبوعات مستقل، افزایش شدید جنایت و مرگ و میر، رونق مهاجرت غیرقانونی و فروپاشی اقتصادی از جمله مواردی بود که ترامپ آنها را دستاوردهای دوره ریاست جمهوری بایدن نامید.

گفتنی است «جروم پاول» رئیس بانک مرکزی، با حضور در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا، اعلام کرد که بانک مرکزی آمریکا نمی‌تواند قیمت نفت یا بیشتر اقلام غذایی را کنترل کند.

تورم سالانه آمریکا در ماه مه با جهش قابل توجه به سطح 8.6 درصد افزایش یافت. این نرخ از تورم از سال 1981 تاکنون در آمریکا مشاهده نشده بود. جرقه افزایش شدید قیمت‌ها برای اولین بار در نوامبر 2021 زده شد، با این حال دولتمردان آمریکا و به طور خاص رئیس جمهور این کشور انگشت اتهام خود را به سمت روسیه نشانه رفته‌اند و جنگ اوکراین را توجیه افزایش قیمت‌ها در آمریکا می‌دانند.

اما افکار عمومی در آمریکا نظری خلاف دولتمردان آن دارند، نتایج نظرسنجی تازه راسموسن ریپورتز حاکی از آن است که 52 درصد از شهروندان آمریکا شخص بایدن را مسئول تورم در این کشور می‌دانند.

ماه گذشته تورم در آمریکا به بالاترین حد خود در 40 سال گذشته رسید.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان