جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید
جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید

افشای شنود تلفنی گسترده در ونزوئلا

طبق این گزارش، از نظر دسترسی به اینترنت در ونزوئلا بیش از ۱۳۰۰ سایت بین سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱ مسدود یا محدودیت محتوا به درخواست کمیسیون ملی مخابرات آسیب دیده اند. روزنامه نگاران و سازمان های حقوق بشری مسدود شدن گسترده سایت های منتقد نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا را محکوم می کنند.

به گزارش تابناک به نقل از خبرگزاری فرانسه، شرکت مخابراتی اسپانیایی تلفونیکا شنود گسترده مکالمات تلفنی در ونزوئلا را افشا کرد. به گفته این شرکت، در سال 2021، نزدیک به 900 هزار شنود تلفن در ونزوئلا انجام شده است.

مدافعان حقوق بشر در ونزوئلا این شنود گسترده را محکوم کردند.

آندرس آزپودوا، مدیر یک سازمان غیردولتی در ونزوئلا که با انسداد و محدودیت های اینترنت مبارزه می کند گفت این یک سوء استفاده سیستماتیک از شنود ارتباطات است.

وی معتقد است این شاهدی بر "یک برنامه نظارتی گسترده از طریق شنود ارتباطات و ضبط داده ها و "نقض گسترده حقوق بشر" و نشان دهنده سناریوی "اقتدارگرا" است.

بنابر اعلام شرکت اسپانیایی تلفونیکا که از سال 2005 در ونزوئلا حضور دارد، "شنودهای قانونی" خطوط تلفن و دسترسی به اینترنت این شرکت از 380هزار مورد در سال 2016 به 861 هزار در سال 2021 افزایش یافته بود.

براساس این گزارش، درخواست های شنود از سوی سرویس امنیتی و به "درخواست مدعی العموم وبا مجوز قاضی مربوطه"، پلیس علمی و نیروهای مسلح و همچنین "سایر نهادهای ویژه تحقیقات جنایی" ارائه می شد.

تلفونیکا در "گزارش شفافیت در ارتباطات 2021" خود می گوید در مورد درخواست شنود و مسدود کردن وب سایت هایی از 12 کشور دریافت کرده بود.

طبق این گزارش، از نظر دسترسی به اینترنت در ونزوئلا بیش از 1300 سایت بین سال های 2016 تا 2021 مسدود یا با محدودیت روبه رو شدند.

روزنامه نگاران و سازمان های حقوق بشری مسدود شدن گسترده سایت های منتقد نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا را محکوم می کنند.

"کارلوس کوریا" مدیر سازمان غیردولتی "اسپاسیو پوبلیکو" که بر حملات به آزادی بیان نظارت می کند از این "افزایش شنود تلفنی" انتقاد کرد و گفت این وضعیت "دلیلی بر سطح بسیار بالای نظارت از سوی دولت" است. به گفته اسپاسیو پوبلیکو، 45 درگاه از 100 درگاه خبری ونزوئلا در حال حاضر مسدود هستند.

آلمان، بریتانیا، اسپانیا، آرژانتین، برزیل، شیلی کلمبیا، اکوادور، مکزیک، پرو، اروگوئه و ونزوئلا کشورهایی هستند که شرکت تلفونیکا در آن حضور دارد. شرکت تلفونیکا در سال 1924 در مادرید تاسیس شده و ارائه دهنده اصلی خدمات مخابراتی در ونزوئلا است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان