جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید
جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید

مخالفت سازمان ملل با شورش در لیبی

مشاور ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور لیبی، مخالفت خود را با شورش و خرابکاری در این کشور اعلام کرد.

به گزارش تابناک، ایرنا به نقل از اسکای نیوز عربی نوشت: «استفانی ویلیامز» روز شنبه خواستار احترام به حق مردم لیبی برای تظاهرات مسالمت‌آمیز شد و در عین حال مخالفت خود را نیز با شورش و خرابکاری اعلام کرد.

این اظهارات پس از آن مطرح می‌شود که منابع خبری جمعه شب گزارش دادند، تظاهرات کنندگان در اعتراض به وضعیت بد معیشتی به مقر پارلمان طبرق در شرق لیبی حمله کردند و آن را به آتش کشیدند.

ده‌ها معترض در طبرق به مقر پارلمان حامی خلیفه حفتر حمله کردند و با ورود به داخل ساختمان پارلمان، آن را به آتش کشیدند.

به گزارش آر. تی عربی، سازمان دهندگان سازمان دهندگان این تظاهرات که روز جمعه در چندین شهر لیبی برگزار شد روز شنبه در بیانیه‌ای تاکید کردند که به تظاهرات مسالمت آمیز تا رسیدن به اهداف خود ادامه خواهند داد و در عین حال تهدید کردند که به نافرمانی مدنی متوسل خواهند شد.

جریان «بالتریس» از تمامی دستگاه‌های امنیتی و نظامی در لیبی خواست به حق مشروع مردم برای بیان و تظاهرات مسالمت آمیز احترام بگذارند.

الرای الیوم هم به نقل از «عبدالحمید الدبیبه» نخست وزیر لیبی نوشت که از معترضان در این کشور حمایت می‌کند و با خروج تمامی نهادها از جمله دولت موافق است و هیچ راهی برای انجام این کار جز از طریق انتخابات وجود ندارد.

در جریان تظاهرات دیروز، گروه‌هایی در شرق لیبی هم تاسیسات نفتی را محاصره کردند که باعث کاهش عرضه سوخت به نیروگاه‌های اصلی و قطعی بیشتر برق شد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان