جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید
جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید

میکرونیدلینگ: جدیدترین روش در مراقبت از پوست

بدون شک، پذیرش تغییرات فیزیکی که با افزایش سن رخ می‌دهد، دشوار است.

میکرونیدلینگ: جدیدترین روش در مراقبت از پوست

بدون شک، پذیرش تغییرات فیزیکی که با افزایش سن رخ می‌دهد، دشوار است.

بر اساس گزارشات، ارزش بازار خدمات و محصولات ضد پیری در سال 2019 به 200 میلیارد دلار رسیده است. از بوتاکس و لیفت صورت گرفته تا افزایش حجم سینه، گزینه‌های ضد پیری متعددی وجود دارد که ما را جوان‌تر نشان می‌دهد.

میکرونیدلینگ آخرین روند در این تلاش برای جوان ماندن است.

میکرونیدلینگ روشی است که در آن از سوزن‌های بسیار ریز و ظریف برای سوراخ کردن پوست و ایجاد یک آسیب پوستی کنترل شده به منظور جوان سازی پوست استفاده می‌شود.

برخی از کارشناسان می‌گویند که این چیزی بیش از یک روش گذرا در مراقبت از پوست است.

میکرونیدلینگ به نوعی بیش از 20 سال است که انجام می‌شود و طرفداران می‌گویند این روش جدید مراقبت از پوست می‌تواند چین و چروک ها و در کنار موارد دیگر، جای زخم و جوش‌ها را از بین ببرد.

یک جراح پلاستیک در دنور، کلرادو، گفت: از آنجایی که دستگاه‌ها قوی‌تر شده‌اند و درمان‌های کمکی مانند پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) توسعه پیدا کرده‌اند، میکرونیدلینگ به بخش بزرگ‌تری از شیوه‌های مراقبت از پوست اکثر متخصصان زیبایی تبدیل شده است.

میکرونیدلینگ برای درمان و بهبود شرایطی مانند اسکار آکنه (جای جوش)، خطوط و چین و چروک های ظریف، شلی پوست، بافت پوست، اندازه منافذ، لکه‌های قهوه‌ای، جا افتادگی هنگام کشیدگی یا جمع شدن پوست، و مشکلات رنگدانه استفاده می‌شود.

به این روش همچنین نیدلینگ(سوزن زدن) پوست، درمان القای کلاژن (CIT) و القای کلاژن از راه پوست (PCI) نیز می‌گویند.

اکثر افراد می‌توانند تا زمانی که عفونت فعال، ضایعات یا زخم در حال بهبود نداشته باشند، این روش را انجام دهند.

اگر آکنه فعال دارید، روی آن نواحی میکرونیدلینگ نکنید؛ چرا که این منطقه را تحریک می‌کند، جوش‌ها را بیشتر ملتهب می‌کند و به طور بالقوه باکتری را پخش می‌کند. قبل از اقدام به این روش، صبر کنید تا پوست شما شفاف‌تر شود.

لیفت صورت خون آشام

میکرونیدلینگ به طور معمول در یک دوره 4 تا 6 جلسه با فاصله حدود یک ماه انجام می‌شود.

“سوزن‌ها در هر جلسه بعدی عمیق‌تر وارد می‌شوند، زیرا پوست ضخیم‌تر می‌شود و می‌تواند آن را تحمل کند.”

در طول این عمل، از یک بی‌حس‌کننده موضعی استفاده می‌شود و سپس از یک ابزار قلم مانند به نام درما رولر استفاده می‌شود تا سوزن‌های ریز فولادی ضد زنگ را وارد پوست کند و باعث سوراخ‌های ریز کنترل شده بر روی پوست شود. ایده روش میکرونیدلینگ این است که آسیب ناشی از سوزن‌ها بدن شما را تشویق می‌کند تا عوامل شفابخش (الاستین و کلاژن) را برای ترمیم آن‌ها به محل آسیب دیده بفرستد.

با ایجاد سوراخ‌های کوچک در غشاء میانی پوست، بدن مجبور می‌شود کلاژن جدید بسازد تا آن‌ها را پر کند و التیام بخشد. این کلاژن جدید باعث می‌شود پوست صاف‌تر، سفت‌تر و جوان‌تر به نظر برسد. از آنجایی که خورشید کلاژن را از بین می‌برد و پوست ما به طور طبیعی با افزایش سن کلاژن کمتری تولید می‌کند، هر مداخله‌ای که بدن را مجبور به کلاژن‌سازی کند می‌تواند باعث جوان‌تر شدن پوست شود.

پس از عمل، سرم تقویت کننده کلاژن استفاده می‌شود.

“اگر پوست حساسی دارید، هنگام استفاده از سرم‌های موضعی یا محصولات حاوی مواد فعال پس از درمان باید بسیار مراقب باشید. پوست شما بعد از درمان حساس‌تر می‌شود زیرا دچار التهاب شده است. همچنین، با ایجاد کانال‌های ریز در پوست، به محصول اجازه می‌دهد تا عمیق‌تر به پوست نفوذ کند، که می‌تواند بیشتر تحریک‌کننده باشد.

برخی متخصصین برای سرعت بخشیدن به سنتز کلاژن، روشی به نام لیفت صورت خون آشام را انجام می‌دهند که شامل خارج کردن خون فرد و پردازش آن برای ایجاد PRP است. پس از انجام میکرونیدلینگ، دکتر PRP بیمار را به صورت موضعی بر روی پوست اعمال می‌کند که فاکتورهای رشد را آزاد کرده و روند بهبود را تسریع می‌کند.

همانند هر روش با حداقل تهاجم، بهترین نتایج به بیمارانی می‌رسد که از میکرونیدلینگ به عنوان بخشی از مراقبت از پوست و روش ضد پیری پوست استفاده می‌کنند.

ریسک این روش چیست؟

هزینه میکرونیدلینگ بسته به سطح مهارت پزشک، می‌تواند یک چهارم قیمت چندین لیزر درمانی باشد.

همچنین معمولاً یک روش راحت با خطر کم و بهبودی سریع است.

علاوه بر این، خطرات ناشی از انجام میکرونیدلینگ کمتر از بسیاری از درمان‌های پوستی دیگر، مانند لایه‌برداری شیمیایی یا درمان‌های نور/لیزر است. این روش موثرتر از درمان‌های تهاجمی‌تر برای اسکار آکنه است.

با این حال، مانند هر روش دیگری، میکرونیدلینگ می‌تواند عوارض احتمالی از جمله خونریزی، کبودی، عفونت، جای زخم و مشکلات رنگدانه ایجاد کند.

برای کسانی که خودشان این کار را انجام می‌دهند، محصولاتی در دسترس هستند که به شما این امکان را می‌دهد در خانه میکرونیدلینگ انجام دهید. با این حال، متخصصان ممکن است بتوانند عمیق‌تر به سطح پوست نفوذ کنند.

“سوزن‌های بلندتر باید توسط یک متخصص ماهر استفاده شود و برای استفاده در خانه در دسترس نیست.”

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان