جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید
جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید

چین: پکن قصد تسلط بر کره ماه را ندارد

سخنگوی وزرات خارجه چین ادعاهای سازمان ناسا در خصوص برنامه این کشور برای تصاحب کره ماه را رد کرد.

به گزارش «تابناک» به نقل از اسپوتنیک، ادعاهای رئیس سازمان ناسا در خصوص تلاش چین برای تسلط بر کره ماه، با واکنش وزارت خارجه این کشور همراه شد.

«ژائو لیجیان» روز دوشنبه در جریان کنفرانس خبری وزارت خارجه چین به آمریکا توصیه کرد از تحقیر برنامه فضایی چین دست بردارد.

سخنگوی وزارت خارجه چین ضمن رد ادعاهای اخیر «بیل نلسون» رئیس سازمان ناسا گفت که برخی از مقامات آمریکایی به طور مرتب به فعالیت‌های فضایی عادی و منطقی چین تهمت می‌زنند. طرف چینی با چنین اظهارات غیرمسئولانه ای به شدت مخالفت است.

ژائو تاکید کرد که از این مقام آمریکایی می‌خواهیم که مسئولیت‌هایی، که از یک قدرت بزرگ انتظار می‌رود، به طور مؤثر عهده دار شود و به نظرات و اقدامات منفی خود آمریکا در زمینه فضا به طور جدی پرداخته و آن را اصلاح کند.

دیپلمات ارشد چین یادآور شد که کشورش همواره حامی استفاده مسالمت آمیز از فضا بوده و مخالف نظامی سازی و رقابت تسلیحاتی در فضا بوده است.

رئیس ناسا روز شنبه در مصاحبه‌ای به روزنامه بیلد آلمان گفت که چین می‌تواند روزی روی ماه فرود بیاید و آن جا را به عنوان قلمرو خود اعلام کند. این مقام آمریکایی همچنین در ادعاهای خود آورد که فضانوردان چینی در حال آموزش نحوه نابودی ماهواره‌های کشورهای دیگر هستند.

نلسون مدعی شد که باید بسیار نگران (روزی باشیم که) چین روی ماه فرود آید و بگوییم اکنون (کره ماه) متعلق به جمهوری خلق چین است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان