مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
جراحی زیبایی

کارشناسان از اقدامات و برنامه‏‏‏‏‏‌های خود در صورتی‌که سکاندار تالار شیشه‏‏‏‏‏‌ای بودند، می‌گویند

اگر رئیس بورس بودم؟

دنیای‌اقتصاد- امیر کلهر : اگر رئیس سازمان بورس بودید چه می‌کردید و چه نمی‌کردید؟ این پرسشی است که «دنیای‌اقتصاد» از چند کارشناس بازار سرمایه جویا شده است

اگرها و ای‌‌‌‌‌‌کاش‌‌‌‌‌‌ها فقط مختص به نسل جوان یا آنهایی که قدرت و ابزارهای سیاستگذاری را ندارند، نمی‌شود. کارشناسان و متخصصان کشورمان هم اگرها و ای‌‌‌‌‌‌کاش‌‌‌‌‌‌های مختص به خود را دارند. آنها نه‌تنها در اظهارنظرهایشان درباره حوزه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تخصصی‌‌‌‌‌‌شان صحبت می‌کنند، بلکه گاهی خودشان را جای سکانداران اصلی آن حوزه‌‌‌‌‌‌ها می‌گذارند و از کارهایی که باید انجام می‌‌‌‌‌‌شده و نشده است یا کارهایی که نباید انجام می‌‌‌‌‌‌شده، اما انجام‌شده است، می‌گویند.

این اگرها و ای‌‌‌‌‌‌کاش‌ها فقط هم شامل یک حوزه از حوزه‌‌‌‌‌‌های سیاستگذاری در کشور نمی‌شود. در همه حوزه‌‌‌‌‌‌ها اگرها و ای‌‌‌‌‌‌کاش‌‌‌‌‌‌هایی وجود دارد. چه می‌‌‌‌‌‌کردم و چه نمی‌کردم در همه جلسات و دورهمی‌‌‌‌‌‌های فعالان حوزه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف گاهی شنیده می‌شود، که اگر بر فرض خیال، سکان‌‌‌‌‌‌دار آن حوزه‌‌‌‌‌‌ای که تخصصش را دارند می‌‌‌‌‌‌شدند، از کدام مسیر می‌رفتند و از کدام مسیرها نمی‌رفتند. حالا کارشناسان اقتصادی و بازار سرمایه در گفت‌‌‌‌‌‌وگو با روزنامه «دنیای‌اقتصاد» به این سوال جواب داده‌‌‌‌‌‌اند که اگر رئیس سازمان بورس بودند، چه می‌کردند. از جای خالی برخی اقدامات در سازمان بورس گفته‌‌‌‌‌‌اند و از لزوم انجام بعضی تصمیمات اثرگذار در بهبود شرایط بورس و بازگشت اعتماد مردم به این بازار گفته‌‌‌‌‌‌اند. محور اصلی صحبت‌‌‌‌‌‌های آنها هم برای این اگر حمایت از منافع سهامداران، ایجاد جذابیت برای بازار و شفافیت و دوری از رانت و رابطه‌‌‌‌‌‌گرایی است.

صفحه بورس را بخوانید

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
جراحی بینی
پیشخوان
تبلیغات متنی