مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
جراحی زیبایی

رسانه ها چشم بینا وزبان گویای مردم هستند

فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه اسلام گفت مردم شما خبرنگاران را زبان حق خود می دانند که باید حرف آنها را به گوش مسئولین برسانید.

رسانه ها چشم بینا وزبان گویای مردم هستند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، همایش «خبرنگار حسینی رسانه عاشورایی» با هدف تجلیل از فعالان عرصه خبر به مناسبت روز خبرنگار در سالن اجتماعات صدا و سیمای مرکز استان از سوی سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام برگزار و با اهدای لوح تقدیر از خبرنگاران فعال در عرصه انعکاس اخبار و فعالیت های بسیج و سپاه استان چهارمحال و بختیاری تجلیل شد.

در این همایش، سردار علی محمد اکبری فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام با موضوع رسالت خبرنگار انقلابی عاشورایی به ایراد سخن پرداخت.

سردار اکبری با گرامیداشت روز خبرنگار و یاد و خاطره شهدا بویژه شهدای رسانه و شهید محمود صارمی، گفت: امروز مرز بین حق و باطل را قلم خبرنگار تعیین می کند و قلم یک خبرنگار می تواند در مرز حق یا باطل قرار گیرد.

وی با تسلیت ایام شهادت حضرت امام سجاد علیه السلام، به اهمیت رسانه و خبرنگاری و روایت گری اشاره کرد و شهادت امام حسین علیه السلام در روز عاشورا را به خاطر وجود عامل جهل در بین مردم آن زمان دانست.

سردار اکبری تصریح کرد: علاوه بر جهل و جهالت جامعه در زمان وقوع واقعه عاشورا، بحث جعل و جعل خبر نیز وجود داشت که اینها باعث شهادت حضرت امام حسین علیه السلام شد.

فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام گفت: حضرت امام علی علیه السلام را هم به خاطر جعل خبر شهید کردند و نگذاشتند خبر درست به مردم برسد؛ اما در بحث انقلاب اسلامی می بینیم که رسیدن پیام و سخنرانی های حضرت امام خمینی (ره) در تبعید به دست مردم، باعث پیروزی انقلاب اسلامی شد.

وی افزود: یک خبر می تواند ناامیدی مردم یا ناامنی یک جامعه را ایجاد کند و یا اینکه باعث وقوع جنگ بین دوکشور گردد و برای بیرون کردن یک خبر جعلی از اذهان مردم باید هزینه های زیادی را متقبل شد.

فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام تأکید کرد: کار اصحاب رسانه و خبرنگاران نوعی جهاد است. در بحث مردم مظلوم و آزادیخواه دنیا از جمله مردم فلسطین می بینیم که رسانه های دنیا که در دست صهیونست هاست، نمی گذارند صدای مظلومیت مردم و حقایق میدانی به اطلاع افکار عمومی برسد.

سردار اکبری افزود: در بین اصحاب رسانه، خبرنگاران جانباز، آزاده و شهید داریم و برخی از آنها هنوز در بند دشمن هستند، لذا ضمن قدردانی از همه عزیزانی که قلم در بحث حق گویی و حق بینی و حق شناسی می زنند، باید بدانیم که رسانه ها در جهاد تبیین نقش مهمی می توانند ایفا کنند.

فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام ادامه داد: جهاد تبیین به معنای روایت گری درست و جلوگیری از تحریف است و این جهاد خاص مجموعه رسانه نیست، بلکه همه مردم و مسئولین و کسانی که می توانند صحبت کنند این وظیفه را برعهده دارند که حقایق را به نسل های جوان که گذشته را ندیده اند منتقل کنند ولی رسانه ها نقش ویژه ای دارند.

سردار اکبری، مطالبه گری را یک واقعیت دانست که وظیفه خبرگزاری ها و رسانه ها و خبرنگاران بعنوان چشم بینا و زبان گویای مردم هستند که دسترسی به رسانه و بلندگو و میکروفن ندارند.

وی سختی کار خبرنگاران و مطالبات آنها را بحق دانست که باید مورد توجه متولیان امر قرار گیرد و افزود: مردم شما خبرنگاران را زبان حق خود می دانند که باید حرف آنها را به گوش مسئولین برسانید.

ارشد نظامی استان چهارمحال و بختیاری در ادامه اظهار کرد: آسیب ها و تهدیدات زیادی هم فراروی خبرنگاران وجود دارد و گاهی حتی مورد تحریم قرار می گیرند؛ ولی حفظ اعتبار و اعتماد برای یک خبرنگار و یا خبرگزاری بسیار مهم است و اعتماد و اعتبار بحمدالله در بحث رسانه ملی در بین مردم ما وجود دارد.

وی، گفت: امپراطوری رسانه ای در اختیار جبهه باطل است و مقابله با آن نیاز به جهاد و از خودگذشتگی دارد و در مقابل جبهه فرهنگی و رسانه ای دشمن بحمدالله پیشرفت هایی شده ولی عقب ماندگی هایی هم وجود دارد و باید تلاش کنیم قدرت پوشالی دشمن را به مردم و دنیا نشان دهیم.

فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام با تقدیر از همه خبرنگاران و اصحاب رسانه استان چهارمحال و بختیاری، خواستار حضور پررنگ آنها در اختتامیه جشنواره رسانه ای ابوذر شد و افزود: از فعالان رسانه ای در کنگره ملی 11 هزار شهید جامعه عشایری بویژه صدا و سیمای مرکز استان چهارمحال و بختیاری در مراسم جداگانه ای تجلیل خواهد شد.

شایان ذکر است؛ بیان نظرات و پیشنهادات و مشکلات از سوی نمایندگان اصحاب رسانه و مطبوعات، اهدای لوح تقدیر به خبرنگاران حاضر در همایش، امضای میثاق نامه همایش «خبرنگاران حسینی و رسانه های عاشورایی» و پخش کلیپ از دیگر بخش های آیین گرامیداشت روز خبرنگار در استان چهارمحال و بختیاری از سوی سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام با عنوان «خبرنگار حسینی- رسانه عاشورایی» بود.

48

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
جراحی بینی
پیشخوان
تبلیغات متنی