مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
جراحی زیبایی

گفت‌وگوی وزیر نیرو با مقامات دولت موقت طالبان

وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران که در راس هیئتی به کابل رفته است درباره موضوع حقابه و گسترش روابط دو کشور با مقامات دولت موقت طالبان تبادل نظر کرد.

به گزارش تابناک، هیئت بلندپایه ایران که به ریاست علی اکبر محرابیان وزیر نیرو به کابل سفر کرده است با وزیر امور خارجه، وزیر آب و انرژی همچنین معاون نخست وزیر دولت موقت طالبان درباره موضوعات مختلف به ویژه در حوزه آب و انرژی گفت‌وگو کرد.

ملاعبدالغنی برادر معاون نخست وزیر دولت موقت طالبان در این دیدار اظهارداشت ما خواستار روابط خوب با همه کشور‌های همسایه هستیم.

همچنین امیرخان متقی وزیر خارجه دولت موقت طالبان در دیدار با وزیر نیروی ایران گفت افغانستان خواستار استفاده از تجربیات ایران در عرصه‌های مختلف است.

وی در دیدار با محرابیان اظهارداشت ایران و افغانستان مشترکات بسیاری دارند بنابراین همکاری‌های دو کشور در همه عرصه‌ها گسترش یابد.

متقی در ادامه نیز از کمک‌های ایران به مردم افغانستان به ویژه در ماه‌های اخیر قدردانی کرد.

از سوی دیگر، وزارت آب و انرژی افغانستان نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که عبداللطیف منصور سرپرست این وزارتخانه با علی اکبر محرابیان و هیئت همراهش دیدار و گفتگو کرده است.

بر اساس این بیانیه، دو طرف در این دیدار درباره موضوعات مختلف مربوط به آب و انرژی تبادل نظر کردند.

سرپرست وزارت آب و انرژی گفته است، «امارت اسلامی افغانستان متعهد به تطبیق کامل معاهده 1351 هـ. ش آب هیرمند میان افغانستان و ایران است».

وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران در این دیدار گفت ایران آماده است در بخش‌های تولید برق، صادرات برق و پروژه‌های انتقال آب نوشیدنی به شهر‌های بزرگ، افغانستان همکاری کند و تجارب خود را در این زمینه در اختیار طرف افغانستانی قرار دهد.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
جراحی بینی
پیشخوان
تبلیغات متنی