مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
جراحی زیبایی

استخراج هر بیت کوین چقدر کربن تولید می‌کند؟

طبق براوردهای صورت گرفته انرژی مورد نیاز برای استخراج یک عدد بیت کوین برابر با ۱۳۱۲ رعد و برق و یا طی کردن ۱۲۴۰۴۷۶ مایل است و این مقدار انرژی به انتشار گازهای گلخانه ای دامن می‌زند.

استخراج هر بیت کوین چقدر کربن تولید می‌کند؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سال 2020 اقتصادها و بازارهای مالی در سراسر جهان را تکان داد و باعث ایجاد عدم اطمینان و نوسان شدید قیمت‌ها شد. این امر باعث شد که سرمایه گذاران به دنبال دارایی های جایگزین مانند طلا یا بیت کوین برای مقابله با طوفان باشند. بیت کوین سرفصل اخبار را از طلا ربود و سرمایه گذاران جدیدی را به بازار رمزارز سوق داد.

در حالی که این دارایی دیجیتال در دنیای واقعی قابل لمس نیست اما افزایش پذیرش و استفاده از آن اثرات زیست محیطی قابل توجهی دارد.

در اوایل ماه مه، سال 2020 ارزش بازار بیت کوین 1.05 تریلیون دلار شد که تنها 9 درصد از ارزش 11.67 تریلیون دلاری بازار طلا را تشکیل می داد. با وجود این، عملکرد بیت کوین طلا را به عنوان یک دارایی جایگزین در بازارهای مالی به چالش کشید.

در سال 2020، طلا بازدهی قوی با 25.12 درصد در طول سال داشت و در ماه اوت به بالاترین سطح تاریخی 2067 دلار در هر اونس رسید، ارزش بیت کوین بین مه 2020 و مه 2021 نزدیک به 536.7 درصد افزایش یافت و تقریباً از هر دارایی ممکن در این بازه زمانی بهتر عمل کرد.

به گزارش رویترز، سرمایه‌گذاران در سال 2020 نزدیک به 5.6 میلیارد دلار به صندوق‌ها و محصولات ارزهای دیجیتال سرازیر کردند که بیش از 600 درصد نسبت به سال 2019 افزایش داشته است. این افزایش فعالیت منجر به افزایش تجارت در شبکه بیت‌کوین و نیاز به انرژی بیشتر شد.

استخراج هر بیت کوین چقدر کربن تولید می‌کند؟

هر 1 میلیارد دلار ورودی به بیت کوین به اندازه 1.2 میلیون خودرو انرژی مصرف می کند

طبق براوردهای صورت گرفته انرژی مورد نیاز برای استخراج یک عدد بیت کوین برابر با 1312 رعد و برق و یا طی کردن 1240476 مایل است و این مقدار انرژی به انتشار گازهای گلخانه ای دامن می‌زند.

در واقع، استخراج بیت کوین تقریباً 15 برابر بیشتر از استخراج طلا کربن تولید می‌کند؛ ردپای کربن یک بیت کوین استخراج شده به 191 تن دی اکسید کربن می رسد در حالی که برای استخراج حجم مشابهی از طلا، تنها 13 تن دی اکسید کربن لازم است.

223227

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
جراحی بینی
پیشخوان
تبلیغات متنی