باربری مازندران
آکام آتا
باربری مازندران
آکام آتا

روایت یدالله کابلی از ابراهیم قنبری مهر

ایسنا نوشت: یدالله کابلی، هنرمند خوشنویس و عضو شورای عالی انجمن خوشنویسان در متنی که برای خبرگزاری دانشجویان ایران ارسال کرده، ضمن ارائه توصیفاتی از ابراهیم قنبری مهر، خاطراتی نیز از این هنرمند را یادآور شده است.

روایت یدالله کابلی از ابراهیم قنبری مهر

متن این هنرمند خوشنویس به شرح زیر است:

«صبر بسیار بباید پدر پیر فلک را
تا دگر مادر گیتی چو تو فرزند بزاید

به راستی برای انسان‌های رفیع القدر و بلندمرتبه‌ای که با اتصال به مبدأ فطرتی پاک و نیاکانی نیک نفس و پاکدل عمرشان سرشار از فضیلت و شرف و زندگی شان لبریز از افتخار و عزت و بالندگی است، «مرگ» آغاز زندگی ابدی است. خلقت بشر همواره در پرتو رحمت حق صورت پذیرفته است ولی انسان در برابر عمر متناهی خویش و مشیت عظیم الهی هیچ قدرتی جز تسلیم ندارد. صبورانه به اراده حق سر می‌نهیم و با دریغ و درد و ناباورانه خبر رحیل نادره هنر سازسازی تاریخ معاصرمان، «استاد ابراهیم قنبری مهر» را با اندوه و اشک بر دیدگان دوستداران این پیر پرمایه و اسطوره جهانی هنر سازسازی به سوگ می‌نشینیم.
استادی که الگوی تمام عیار مهر و معرف و اسوه عشق و پاکی و نجابت و شرف بود. در روزهایی که به اتفاق استادان حسین بهروزی نیا و حبیب میری برای تهیه مستد زندگی ایشان شرفیاب حضورشان می‌شدیم، تمام هم و غم ایشان در ساعت‌ها سخن گفتن تاریخی همراه با قریحه شیرین و خوش و قدرت کلام از خاطرات 70 سال معاشقه مومنانه و رازوری عاشقانه و عابدانه با دنیای پر رمز و راز سازسازی تکیه بر «تعهد و راستی و رستگاری» بود و برآیند نگاه و نظرشان در مانایی زندگی هنرمند تنها و تنها «انسان بودن» بود.

یدالله کابلی خوانساری
کالیفرنیا مرداد 1401»

ابراهیم قنبری مهر، سازنده سرشناس ساز بود که در 94 سالگی دار فانی را وداع گفت. پیکر این هنرمند که جمعه 21 مرداد ماه درگذشت، صبح شنبه ـ 22 مرداد ماه ـ با حضور جمعی از هنرمندان و خانواده آن مرحوم در بهشت سکینه کرج به خاک سپرده شد.

5757

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
تبلیغات متنی